Het regime van de Syrische president Assad is gevallen en ‘rebellengroep’ Hayat Tahrir al-Sham (HTS) heeft de macht in het land overgenomen.
De westerse media zijn in extase. HTS, die zich het best laat omschrijven als ‘Al Qaida in pakken’ of ‘technocratische jihad’, wordt geleid door Abu Mohammed al Jolani.
Hij was eerder lid van Al Qaida en IS, IS-leider Abu Bakr al-Baghdadi was zijn mentor, hij vormde het Al-Nusra Front dat voortkwam uit Al Qaida en IS, hij zwoer trouw aan Al Qaida, hij zwoer trouw aan Osama bin Laden, hij maakte bermbommen in Irak bedoeld om westerse soldaten te doden en is nu leider van een terroristische organisatie.
What could possibly go wrong?
Als we de media moeten geloven is hij nu geen radicale jihadist meer, maar een vreedzame revolutionair. Daarvoor hoef je kennelijk alleen je baard te trimmen. Of zoals de BBC het noemt: ‘gematigde jihad’.
Op 28 augustus 2013 schreef Donald Trump nog op het toenmalige Twitter dat al die ‘vrijheidsstrijders’ in Syrië ‘vliegtuigen in onze gebouwen willen vliegen’.
Nu worden die ‘vrijheidsstrijders’, waaronder dus terroristen, massaal vrijgelaten uit gevangenissen. What could possibly go wrong? Deze mensen hebben nu toegang tot enorme munitievoorraden, waaronder chemische wapens, gepantserde voertuigen, gevechtsvliegtuigen en raketten.
Moeten we ons daar echt zorgen over maken? Al Jolani is immers ‘gematigd’, verzekeren de media ons.
Logisch
De VS en Groot-Brittannië overwegen zijn beweging nu van de lijst terroristische groeperingen te halen. Ook de beloning die op het hoofd van Al Jolani staat, wordt dan verwijderd.
Nu Syrië is ‘bevrijd’ hoeft het Westen zich niet langer met het land te bemoeien, toch? Fout. De VS hebben in enkele dagen ruim 75 luchtaanvallen uitgevoerd op IS-doelen in Syrië. Dus het is fantastisch dat een groep die gelinkt is aan IS de macht in het land heeft overgenomen, maar nu bombarderen we IS om IS ervan te weerhouden het land over te nemen. Logisch.
In het verleden is het verdrijven van ‘dictators’ in het Midden-Oosten een enorm succes gebleken. Zoals in Irak… En natuurlijk Libië…
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Facebook verwijdert evenementen die oproepen tot bestormen Area 51. Wat mogen we niet weten?
Waarom is cannabis verboden? Het is erger dan je denkt
UFO-stukken meest gelezen in FBI Vault
De verhalen van onze weermannen worden met de dag gekker, hoe verzinnen ze het?
Premier Rutte loog bij Op1 over prijsplafond energie: ‘Dit is nadrukkelijk niet waar’
De drie meest gespeelde Freecell spellen in Nederland van 2022
Gigantische gloeilampen Melkweg blijven groot raadsel
Coronavirus: Er is een middel dat overal verkrijgbaar is en kan helpen
We are not alone: Basement Jaxx maakt nummer over UFO-ervaring