NOS-verslaggever Michiel Breedveld vroeg premier Rutte vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie waarom Nederland ‘complotdenker’ David Icke weigert.
De IND heeft ernaar gekeken en dat heeft geleid tot deze conclusie, antwoordde Rutte. “Ja, maar het is een ingewikkelde afweging tussen de vrijheid van meningsuiting en dus kennelijk de belangen van openbare orde,” vervolgde Breedveld.
Er is in Nederland geen plek voor complottheorieën volgens Rutte. Hier wordt het allemaal wel heel vaag. Wanneer is iets een complottheorie? En wie bepaald dat? En Rutte ontkent glashard dat dit een glijdende schaal is. We glijden juist heel hard af richting totalitarisme! pic.twitter.com/9TaFqAdsXe
— JeroenVK (@JVK75) November 4, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Politieke opvattingen
De premier lichtte toe dat staatssecretaris Eric van der Burg hierover is geïnformeerd na het onderzoek van de IND. Breedveld: “De staatssecretaris zegt: er is in Nederland geen plek voor antisemitisme.”
“Klopt. En complottheorieën, et cetera,” vervolgde Rutte. “En zeker geen antisemitisme.”
De NOS-verslaggever vroeg hem of de inhoud van wat iemand hier mogelijk gaat vertellen reden is om iemand te weigeren. Rutte zei dat complottheorieën ‘kunnen aanzetten tot onverdraagzaamheid en antisemitisme en ook haat’. “En uiteraard willen wij niet dat die antisemitische opvattingen van deze man in Nederland worden verspreid. Maar goed, dat zijn allemaal politieke opvattingen.”
Glijdende schaal
“Politiek kun je iets afwijzen, maar dat hoeft geen reden te zijn om iemand te weigeren,” zei Breedveld vervolgens. “Er zijn heel veel mensen in Nederland waar ik het politiek niet mee eens ben en die ik niet weiger,” aldus Rutte.
“Is dit dan geen glijdende schaal?” vroeg Breedveld. “Nee,” antwoordde de premier resoluut. “Hier zijn gewoon gronden voor en die zijn precies onderzocht.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat je niet hoort over ontwikkelingshulp en hongersnood in Afrika
Het meest opzienbarende nieuws over UFO’s en buitenaardsen van 2013 – Deel 2
Verslaggever bezoekt luxe hotel Kijkduin: ‘Het is bijzonder wat asielzoekers krijgen hier’
‘Het gaat ze helemaal niet om klimaat, maar om het invoeren van communisme’
Meerdere getuigen zagen bombarderende straaljagers op dag van ramp met MH17. Dit zeiden ze erover
Schwab kan trots zijn op Rutte: hoe Nederland de blauwdruk wordt voor de westerse controlemaatschappij
Filmpje: voorzitter onderbreekt Van Meijeren zodra hij de perverse belangen achter de transgenderindustrie blootlegt
Hoogleraar over universiteiten: ‘Ze zijn meegegaan in de radicalisering van woke, gedachtenpolitie en cancelcultuur’
Meest gehate bedrijf ter wereld houdt iedereen voor de gek. Ongelooflijk wat ze nu weer hebben geflikt