Buitenland

Wat de oorlog in Oekraïne en de pandemie met elkaar gemeen hebben

Help ons door dit artikel met iederen die je kent op je social media te delen!

Iedereen moet zich afvragen waarom bijna niemand snel een einde wil aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft de Kroatische Europarlementariër Mislav Kolakusic gezegd. “Waarom gaat alle aandacht uit naar wapens en niet naar vrede?”

Hij wees erop dat oorlogen de individuen die de grote corporaties runnen enorme winsten en veel macht opleveren. “Een oorlog die wordt gevoerd in een relatief klein gebied en die wereldwijde consequenties heeft, is voor corporaties een ideale oorlog.”

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/10/nfn-donatie-2.png

(Video verwijderd? Klik hier...)

Een droom die uitkomt

Een groot aantal landen heeft miljarden euro’s geïnvesteerd in wapens die ze normaal gesproken niet gekocht zouden hebben. De oorlog in Oekraïne is voor het militair-industrieel complex een droom die uitkomt, zei Kolakusic.

Oekraïne en BlackRock hebben afgesproken om Oekraïne na de oorlog samen te herbouwen. BlackRock ís het militair-industrieel complex en leidt dus straks de wederopbouw. Hoe langer de oorlog duurt en hoe groter de verwoesting, des te meer BlackRock profiteert.

Pandemie

Zowel de wapens als de oorlog en de wederopbouw worden gefinancierd door de EU-burgers, door middel van bestaande belastingen, nieuwe belastingen en enorme prijsstijgingen van goederen en diensten, benadrukte het Europarlementslid.

Overheden geven het geld van de burgers uit zonder verantwoording af te leggen, aldus Kolakusic, die zich afvraagt of de oorlog in Oekraïne op dezelfde manier is begonnen en wordt ‘gemanaged’ door de corporaties als de pandemie.

Interessant

Vind je dit artikel waardevol?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.8 145 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

59 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Yvonne
Yvonne
2 jaren geleden

Geld is macht=macht is geld daar draaid alles om.
Cojona=gifspuit=geld=macht

Jip
Jip
2 jaren geleden

Ze hebben enkele jaren geleden gigantische hoeveelheden wapens en ander materieel achter gelaten in Afghanistan. Ze geven kennelijk niks meer om die wapens als ze eenmaal hun doel gediend hebben.

En je kan je ook afvragen of de betreffende wapens wel echt in Oekraïene terecht komen en niet voor een goede prijs worden doorverkocht aan een Afrikaans of Midden-Oosters land.

Cobus
Cobus
2 jaren geleden

Dat is een dikke vette JA

anarchist
anarchist
2 jaren geleden

Eén voordeel, als Rusland klaar is besaat Oekraine niet meer. En rusland IS al aan het opbouwen in de gebieden die ze onder controle hebben. Hoe eerder daar de economie weer draait hoe eerder de mensen weer terug komen. Hebben we Blackrock niet voor nodig. Die willen graag die graandeal weer hebben, maar ik heb zo’n vermoeden dat Rusland dat zelf wil gaan doen. MAW net zoals de erste keer dat Rusland het weer toestond, 80 schepen met graan voor de derde wereld jaja 2 dus en de rest ging naar westerse landen. Rusland was er meteen klaar mee.

Hugo
Hugo
2 jaren geleden

Alle regeringen, bedrijven en NGO,s die daar aan meewerken of meegewerkt hebben, moeten bestraft worden, en grote corporaties moeten onteigend worden, alle gestolen eigendommen onteigenen, en van dat geld het land opbouwen. Het schorem mag nooit, maar dan ook nooit rijk worden van ellende die zij veroorzaken en waar zij ook nog eens aan ” verdienen”.

Vrijheidstrijder
Vrijheidstrijder
2 jaren geleden

Black Rock & Vanguard de financierders van het kwaad. Het gif der aarde en mensheid. Laat deze elite cabal shell companys de bitterheid van het zuivere licht ontvallen. Want wat in de duisternis groeit zal in het licht verdorren.

miranda
miranda
2 jaren geleden

Onze politici zijn hypocrieten en marionetten van de kapitalisme bedrijven en maakt niet uit of de gewone burger beschadigd en kapot wordt dat vinden zij niet belangrijker.

Tom Poes.
Tom Poes.
2 jaren geleden

Het is verdorie niet MIJN OORLOG, leugenaar Rutte!

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
2 jaren geleden

Ja dat was al voor de mensen op deze site al een poosje duidelijk maar de vraag is…hoe en wat kunnen we in Nederland gaan doen om er afstand van re nemen?
En dat is in maart 2023 om te beginnen de oorloghitsers van VVD, CDA, D’66 en PvdA compleet weg te stemmen.

Johan
Johan
2 jaren geleden

Een acteur als president?!?!?!?!!!
Wij hebben een president die nog weet dat ie een acteur is.
Het huidige beleid in EU?USA is voedsel voor sociologen/psychologen etc..

Guus Velraeds
Guus Velraeds
2 jaren geleden

De oorlogen worden gefabriceerd precies als de nep pandemie met het biowapen “vaccin” als enige uitkomst. Het is de dans om de belastingpotten en de media eveneens eigendom van Blackrock en Co schept de gewenste illusie zodat de dans nog generatie’s kan doorgaan.

loezers
loezers
2 jaren geleden

Gelijk de regering omver werpen oorlog hitsers die mega winsten maken die de burgers betalen WEF tuig

Andre
Andre
2 jaren geleden

Die blauw gele pisvlek en haatsmurf ja ik snap het niet hoor. Altijd maar op tv en nooit een vlekje op zn oorlogshits shirtje van aktie. Tegen wie moet hij praten? Ukieland zit zonder stroom en dat is geen tv geen radio maar misschien een postduif? Waarom moet ik hem zien??? in NL??? of in D???? Ga weg mer Rutte en Kaag, ik wil mn land terug want ik ben NL en ook nog eens Duits en RUS!!!!!

Cathja
Cathja
2 jaren geleden

Hoe smerig is dit? Ons land een vuile oorlog inrommelen, enorme bedragen in allerlei fondsen stoppen waar niemand om heeft gevraagd, Rusland allerlei sancties opleggen, waarvan het gas het belangrijkste onderdeel was, en daardoor betalen wij, de burgers, het gelag van dit krankzinnige ‘spel’.
En nu dus het bericht dat we mogelijk nog meer belasting moeten gaan betalen om Oekraïne weer overeind te helpen.
Ik heb er geen woorden voor hoe walgelijk ik dit alles vind.

She-wolf
She-wolf
2 jaren geleden

Dat was wat ze toen bedoelden met built back better,
Ik vergeet die kop van Hoekstra niet, hoe hij dat zei.

Jessedepesse
Jessedepesse
2 jaren geleden

Den Haag: landverraders

dna
dna
2 jaren geleden

Welke wapens eigenlijk, Nederland had kapotte f16’s dat weet ik wel maar heeft Nederland wel echt wapens? Dat zooitje liegt er gewoon op los. De schatkist leeg trekken.

Boedha
Boedha
2 jaren geleden

Wat een verstandige man, zoiets moet je met een loep zoeken tegenwoordig!!!!!

Jerrel
Jerrel
2 jaren geleden

De belastingen en verhogingen zijn een misdaad tegen ons. Werkelijk belachelijke niveaus. Er zijn talloze redenen om de roverheid een halt toe roepen.

Locke
Locke
2 jaren geleden

Zie het als zegeltjes plakken in een spaarboekje van de supermarkt voor het verkrijgen van de messenset, alleen met dit verschil de overheid plakt de debetzegeltjes van Ome Jacob bij de staatsschuld zodat ieder nieuw kindeke geboren op aard al een pukkeltje met schulden op de rug gebonden krijgt alvorens de oogjes open gaan. Het Heilige stoeltje doet er een truste verpakking omheen en het bedje gaat de zee op richting Wallstraat om als Obligatie de wereld te gaan ontdekken.

Ron
Ron
2 jaren geleden

Stel Amerika stopt met de oorlogsindustrie en het uitlokken van oorlog? Hoelang zou het duren voor dit gelegaliseerd terroristisch land met steun van de domste EU politici overleven op de handel in gewone producten? 2 maand? Sinds de tweede wereldoorlog leven ze van het doden op andere werelddelen ver genoeg van de eigen deur waar ze zich onkwetsbaar voelen. Of laat ons zeggen de grootste LAFAARDS levend van het doden van mensen terwijl ze op de bijbel zweren en het eerste gebod meteen onder tafel vegen.

DavidMills
DavidMills
2 jaren geleden

Uitstekende parallel, wrang maar waar.

Fietje
Fietje
2 jaren geleden

HET IS NIET “MIJN OORLOG”!!!!!!!!!!!!!
STOP MET DEZE WAANZIN!!!!!

Ben ik nou gek
Ben ik nou gek
2 jaren geleden

Weet je wat ik niet snap. Nederland ligt vol met ergerlijke verkeersdrempels om een paar mensen het leven te sparen terwijl het volop meewerkt aan de massale mensenlevens vernietigende oorlog in Ukraine.

Joop
Joop
2 jaren geleden

Deze nazi’s met de clown die zijn zakken vult zijn de echte misdadigers US EU UK stel oorlog idioten waar mensen niet tellen biolabs hoort Uki.s corrupte rotbende maffia staat.

Hans
Hans
2 jaren geleden

Kroatië, een land met 4,5 miljoen inwoners en met een geschiedenis van heb ik jou daar, is zowel lid van de EU, lid van de NAVO, heeft de Euro, enzovoorts.
Net als Nederland maar het grote verschil is dat Kroatië geleid wordt door trotse mensen, die krachtig uitstralen wat het betekent om een Kroatiër te zijn en dit ook laten weten. Recent heeft de president duidelijke uitspraken gedaan over vrede in Oekraïne en ook dit Kroatische Europarlementslid heeft daar een duidelijke mening over.
In Nederland hebben we te maken met leiders die geen trots en kracht uitstralen over hun eigen Nederlandse identiteit en dat wordt in het buitenland opgemerkt. Maar het spelletje wordt uiteraard meegespeeld en onze leiders denken dat ze in het buitenland heel wat voorstellen. Ook de MSM doen daar natuurlijk hard aan mee. Echter, niets is minder waar. Het is illusiepolitiek, ik kan niets anders concluderen.
Het is verbijsterend wat er ten tijde van het kabinet Rutte-4 in dit opzicht gaande is.

Jeff
Jeff
2 jaren geleden

De democratie regeert met oorlog. Als ze dat nou alleen is zouden toegeven, i.p.v. het gezwets op de Dam elk jaar, dan zou je nog enig respect voor ze kunnen hebben. Maar goed, dat is zoiets als Andre Hazes als leadzanger van Metallica natuurlijk.

Ann
Ann
2 jaren geleden

Net als de gefabriceerde plandemie en vaccins en daardoor ontstane gezondheidsproblemen –als je de prik overleefd hebt-, die weer behandeld moeten worden met jawel…medicijnen , zijn ook oorlogstuig een goed verdienmodel.

Nu ons stiekem insecten laten eten, Co2, milieuproblemen veroorzaken— oplossing boeren weg en dan verticale voedsel fabrieken bouwen.
Grond van boeren snel inlijven bij natura2000 of gebruiken voor woningbouw (alsof dát geen uitstoot geeft) hoeveel koeien staan er op 1 weiland? Hoeveel mensen kunnen op 1 weiland wonen in flats?

En de elite belegt er op los in die industrieën..big Pharma, big Tech, krekelkwekerijen…. Het zijn goede verdienmodellen!

Ondertussen worden burgers gevolgd: alles wordt gemonitord, ze kijken in je winkelmand, met wie je praat, of je wel kort genoeg doucht enzovoort, met smart city’s, ziekmakend G5, en zo het ze belieft, wordt het gewone volk
gestraft, hun banktegoed bevroren …

Wat zijn ze goed in problemen veroorzaken en dan met oplossingen komen hè….
Maar wij hebben het door!

deze
deze
2 jaren geleden

pas een keiharde en zeer goede serie gezien : The Night Manager
echt de moeite waard deze te kijken, dan zie je hoe ” ze ” werken en handelen..

Ann
Ann
2 jaren geleden

We moeten massaal naar de boer voor boodschappen en naar de kleine zelfstandige winkels.

salvar
salvar
2 jaren geleden

Overheden geven het geld van de burgers uit zonder verantwoording af te leggen.

Kolakusic heeft volkomen gelijk.

waarom stond of staat de meeste burgers hier achter en staan we niet op en zeggen nu is het genoeg met wapens en miljarden hiervoor uit te geven.

ergens is het begrijpelijk we worden geregeerd door krankzinnigen.

tijd om het straatje schoon te vegen.

Inhetmeer
Inhetmeer
2 jaren geleden

Tegen de tijd dat de Russische legers dat nazituig plat hebben, is die economie daar ingestort.

Chris
Chris
2 jaren geleden

Gelukkig woon ik in een straatarm land dat geen geld heet om uit te geven aan leuke activiteiten. Uiteraard komt het weinige dat er wel is corrupte zakken maar dat is nog altijd beter dan oorlog.

Rotterdammer
Rotterdammer
2 jaren geleden

Militair materieel is wereldwijd vrijgesteld van milieu-eisen.
Vreemd dat men vwb Oekraïne niets hoort over CO2 en stikstof, laat staan over zwaar vergiftige materialen.

Julia
Julia
2 jaren geleden

De blauw/gele vlag en de blauw/gele outfits komen nu echt mijn keel uit. Ben er helemaal klaar de smerige oorlog die Zelenky voert is puur opdracht van de VS die er nu klaar voor is om zelfs lange afstandraketten te gaan leveren met uiteraard de toestemming van de EU, Rutte en Hoekstra. We zullen nu maar eens even afwachten of de Russen nu inderdaad een keihard einde zullen gaan maken aan het voortdurend laten escaleren van de oorlog. Er is maar één land wat er belang bij heeft dat is namelijk de VS. Oekraïne heeft een enorme voorraad aan mineralen, onder andere de grootste titaniumvoorraad ter wereld, de op twee na grootste ijzerertsvoorraad en 30% van de wereldvoorraad mangaanerts. Verder beschikt Okraïne over voorraden uranium, kwik, nikkel, kwik, kalk, zout, zwavel, grafiet en wat goud. Vandaar dat de Russen dienen te worden verdreven zodat de VS heel veel profijt zal hebben en de grondstoffen tegen absurd hoge prijzen kan exporteren naar o.a. Europa. Het is door de VS het meest smerige politieke spel en een miljarden verdienmodel. Europa dat laat de VS strak vallen en ligt in de economische afgrond.

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
2 jaren geleden

Ja, keer op keer het zelfde draaiboek.
Ze komen daar mee weg omdat de kudde nogal kort van memorie is.
En omdat ze nogal makkelijk afgeleid kunnen worden met spionage ballonnetjes en over het paard getilde prinsjes en spelletjes met balletjes.
Oh, wacht even dat is eigenlijk allemaal hetzelfde. 😉

novy
novy
2 jaren geleden

Nog wel gaat het daarom…maarrrrr niet lang meerrrrr!!!!

Sophie
Sophie
2 jaren geleden

Net gelezen dat in Oekraïne een enorme hoeveelheid grondstoffen in de bodem heeft(mineralen) die (Het Westen) goed kan gebruiken. Ook de vruchtbare zwarte grond is begerenswaardig.
Ik dacht uit naïviteit dat we Oekraïne helpen uit menslievendheid.
Niets is minder waar.
Het is uit berekening en hebzucht.
Ik had het kunnen weten.

Frans Peeters
Frans Peeters
2 jaren geleden

Wat de oorlog gemeen heeft, de geprikte mensen laten zich gewoon leiden zelf met de peperdure prijsstijgingen zonder te protesteren, de vergelijking met vooral linkse betogingen vroeger tegen Vietnamoorlog, plaatsing kernraketten ben er sprakeloos van wat er nu boven ons afspeeld

Friese wapie
Friese wapie
2 jaren geleden

blackrock paypal pfizer ing unilever allemaal een vinger in de pap
https://youtu.be/Dudb9ouYNIo

Henk
Henk
2 jaren geleden

each of us should ask them self do we need brussels eu? are we not able
to send money to those who need it? ontwikkelings hulp is oplichting een verkapte
overeenkomst ten nadele vanU China de leugen en dreiging ten koste van post pakket
India in energy nood de leugen hun land is vol free energy devices, pakistan iran
turkije marocco maken miljarden met drugs niet wij nog de WHO heeft daar iets tezoeken bij een uitbraak hebben zij geen hulp in drugs nodig, negeria rijk aan olie
en scammers de rest van Africa gooit buiten landers eruit en haalt China binnen
we weten waarom china dat doet, er bestaan geen ontwikkelings landen meer
er bestaan alleen corupte landen en daar rekend een opstand mee af.
stop deEU, UN,WHO het zijn linkse oplichters.

Back to top button
59
0
We lezen graag je reactie!x