Calin Georgescu mag definitief niet meedoen aan de presidentsverkiezingen in Roemenië. Dat heeft het Constitutioneel Hof bepaald. Georgescu – kritisch op het WEF, kritisch op de EU, kritisch op de NAVO – won in december onverwacht de eerste ronde, maar die uitslag werd ongeldig verklaard.
Forum voor Democratie spreekt van ‘zorgelijke ontwikkelingen’ in Roemenië.
Gideon van Meijeren vroeg hierover een debat aan en kijk wat er vervolgens gebeurde:
Nieuw dieptepunt
“Georgescu is op schaamteloze wijze door de zittende macht uitgesloten van deelname aan de verkiezingen en het lijkt er in alle opzichten op dat we hier een nieuw dieptepunt hebben bereikt in de bredere trend om politieke tegenstanders met juridische middelen uit te schakelen,” merkte Van Meijeren op.
Het Kamerlid kreeg geen steun voor het debat. GroenLinks-PvdA-Kamerlid Van der Lee zei: “We gaan er niet over. Dit is aan de rechtsstaat in Roemenië zelf.
Hypocrisie tot ongekende hoogte gebracht
D66-Kamerlid Paternotte zei het parlement van Roemenië ‘niet brodeloos te willen maken door hun debat hierheen te halen’.
“Als zoiets in een land als Hongarije of Polen gebeurt, dan staat de Kamer op z’n achterste benen, dan willen we direct dat de regering daar iets van vindt,” reageerde Van Meijeren. “Maar laat ik het erbij houden dat hiermee de hypocrisie in dit huis weer eens tot ongekende hoogte is gebracht.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






“Loket dat de burger antwoord geeft op vragen over straling van mobieltjes en wifi-apparaten is criminele organisatie”
Waarom wetenschappers niet praten over hun interesse in UFO’s
GroenLinks pleit voor ‘krachtiger steun aan Palestijnse staat’: ‘Weet waar je op stemt’
Etherische oliën bestrijden ziekte van Lyme beter dan antibiotica. Wetenschappers doen opzienbarende ontdekking
Het Amerikaanse rijk rolt in Iran hetzelfde plannetje uit als in Libië en Syrië. Wat je moet weten
“Aanslag op Charlie Hebdo bedoeld om Israëlische premier Netanyahu aan de macht te houden”
‘ADHD is geen ziekte’
Dodelijke dieetpil eiste duizenden slachtoffers. Zo springen medicijnmakers (en de politici die ze in hun zak hebben) om met mensenlevens
‘Dat hele stikstofprobleem hebben we onszelf aangedaan, laten we daar heel duidelijk in zijn’