Binnenland

NPO-top verduisterde kritisch onderzoek over de NPO. Hier is het alsnog te lezen

Help ons door dit met jouw vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Eerder dit jaar liet de NPO een onderzoek uitvoeren over zijn eigen organisatie. Voor het onderzoek werden topmensen, specialisten van mediabedrijven en omroepen geïnterviewd. De resultaten leken de NPO-top niet goed uit te komen, want het onderzoek werd verduisterd.

De organisatie die het onderzoek heeft uitgevoerd, de Nederlandse School voor het Openbaar Bestuur, liet weten zeer teleurgesteld te zijn dat de publieke omroep de resultaten niet publiek wilde maken.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Onderzoekrespondent Elger van der Wel, die ‘dingen doet voor de NOS’, reageerde verontwaardigd: “Mijn gok is dat het de vinger op de zere plek legt en de NPO bang is voor de media-aandacht als er uit het rapport geciteerd wordt.”

Geschokt

Ook andere respondenten lieten weten geschokt te zijn dat de NPO de resultaten niet openbaar wilde maken.

Na de ophef in de media heeft de NPO alsnog besloten het rapport te openbaren.

Bekritiseerd

In het rapport staat onder meer dat de NPO en individuele omroepen ‘rollend over straat gaan’, discussies te veel over macht en te weinig over inhoud gaan en dat een deel van het NPO-personeel zo vastgeroest is dat nieuwe medewerkers na verloop van tijd gedesillusioneerd vertrekken.

Voor insiders zijn de bevindingen niet schokkend of verrassend. Ze liggen mogelijk gevoelig in een tijd waarin de NPO van allerlei kanten wordt bekritiseerd.

Het rapport is hier te downloaden.

[Volkskrant via Spreekbuis]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze informatie interessant?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

8 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Louise
Louise
6 jaren geleden

De slager die z’n eigen vlees keurt, hoe slim is dat…Elke keer lees ik berichten , eigenlijk dagelijks , dat ik denk het kan niet dommer……helaas het is wel erg droevig gesteld met ons polder Landje…..we hebben van alles teveel behalve verstand , uit de zon blijven dus…Ach en boos worden helpt allang niet meer , het zou ze zelfs verbazen denk ik want iedereen vindt zichzelf geweldig ook nog……..

salvar
salvar
6 jaren geleden

npo een verschrikkelijke zenders.
jinek wordt na 12 uur herhaald.
jinek wordt de volgende dag herhaald?
de leeuw blijf maar komen met k.t programma,s
etc. etc. etc.
waardeloze zooi.
als hier je kijk en luister geld naar toe gaat kunnen het beter terugstorten op mijn rekening.

Gezinusk
Gezinusk
6 jaren geleden

Laat je vooral niks wijs maken door het gemanipuleer die de NPO ons dagelijks voorschotelt.

Gisteren weer raak. Waar we zogenaamde exclusieve geheime beelden kregen te zien van een gebouw vanwaaruit de Russen het westen met nep nieuws zouden hebben getorpedeerd. Ja daaag.

Louise
Louise
6 jaren geleden

Mijn TV staat al jaren op zwart, een enkele keer kijk ik een film op m’n pc, ik wil maar zeggen je hoeft niet naar die Tv te kijken. Al kan ik me voorstellen dat er veel naar voetbal wordt gekeken nu, er staat op http://www.blikopnosjournaal.blogspot.com leuke stukjes over het voetbal gebeuren in Rusland …. het schijnt dat mensen dit de leukste kampioen schappen ooit vinden, en alles is zo goed geregeld dat er gratis treinen rijden met tolk/ vertalers voor informatie , jawel Putin heeft z ‘n zaken goed voor elkaar…… En dat kunnen wij ( het westen niet hebben ) Zielig soms die mensheid ……

Louise
Louise
6 jaren geleden

@ Henk
Leuke reactie , ja dat was vroegah een gezegde maar ik heb het idee dat ze dat niet meer snappen, helaas is humor ook ver te zoeken……. Maar een wijs mens weet dat intelligentie en humor goed samen gaan….

Silbereye
Silbereye
6 jaren geleden

Onze samenleving staat bol van de onderzoeken, zodra je gaat informeren of iets aanschaffen krijg je weer een vervelende mail met het verzoek een enquete in te vullen.
Je mag er gerust van uitgaan dat de opdrachtgever van zo een enquete alleen de gegevens publiceert of gebruikt welke hem uitkomen.
De NPO zal van binnenuit verrot zijn dat is zeker omdat de reclame commercie de dienst uitmaakt.
Men is vergeten dat de consument het inmiddels ook gehad heeft met de mega durende stront-reclame’s.
Terwijl de consument de cruciale factor is in het geheel, en deze is inmiddels afgehaakt men heeft doodeenvoudig geen bestaansrecht meer.
Het is de vriendjes politieke diplomatie welke hen op het scherm blijft projecteren. (al jaren)

Bert
Bert
6 jaren geleden

Er staat niets in dat rapport. Ja, dat het de facto vastgeroeste ambtenaren zijn en dat ze ruzie maken. Ruzie is een veel voorkomend symptoom bij ondernemingen waar het niet goed gaat. De omroep is in paniek. Wie wil er nog adverteren voor een audience die niet meer bestaat.

Ik begrijp deze drukte daarom niet. Omroepje spelen zoals ze dat in Hilversum nog doen is obsolete. De presentatoren museum stukken. Ik hoor steeds vaker: “als mijn tv stuk gaat koop ik geen nieuwe meer”

Ik voorspel dat de boel daar binnen 10 jaar niet meer bestaat. Zeker niet in de huidige vorm.
Kunnen ze eens echt gaan werken voor hun geld in plaats van voor camera’s, waar geen tv meer op is aangesloten, op kosten van de belastingbetaler over zichzelf geilen.

De misleiding door de nieuwsmakers zal vanzelf ophouden. Einde van het gemanipuleer zoals over de zelfmoordmedicijnen waarvan Nieuwsuur meldde dat ze illegaal worden verhandeld maar nalaten om het O.M. of de IGZ om een reactie te vragen. Hoor en wederhoor is in de NL journalistiek iets uit vervlogen tijden. De Nederlandse omroep koestert criminelen. Kijk maar naar de manier waarop de met Joran vd Sloot omgingen. En die zware Amsterdamse crimineel die destijds een eigen programma kreeg. Gewoon om te kotsen.

Het is in Engeland net zo erg. Met dat vreselijke Panorama van de BBC waar ze Donald Trump op een schandelijke wijze hebben aangevallen. Ze moeten die presentator opsluiten. Voor goed. En maar kijkgeld betalen om de ten dode opgeschreven BBC patient in leven te houden.

Back to top button
8
0
We lezen graag je reactie!x