‘Ziekte X’ is een gemeenschappelijke vijand waar de wereld op voorbereid moet zijn, waarschuwde WHO-baas Tedros woensdag in Davos.
De ziekte verscheen in 2018 voor het eerst op de lijst van prioritaire ziekten van de WHO, een jaar voordat corona opdook.
DO YOU GET IT NOW?! 👇
At the WEF meeting they now say that countries have to sign up to the WHO pandemic treaty to be prepared for “Disease X”.
It’s all about TOTAL control.pic.twitter.com/hDNTG7u2ML
— PeterSweden (@PeterSweden7) January 17, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Paniek
“Je zou Covid de eerste ‘ziekte X’ kunnen noemen. En het kan opnieuw gebeuren,” zei Tedros op het World Economic Forum.
“Natuurlijk zullen er mensen zijn die zeggen dat hierdoor paniek ontstaat. Nee, het is beter om je voor te bereiden op iets wat mogelijk staat te gebeuren, omdat het al vaak in onze geschiedenis is gebeurd,” beweerde hij.
Op X plaatste de WHO-chef nog een omineuze waarschuwing:
The time to prepare for the next pandemic is now, not when it arrives.
— Tedros Adhanom Ghebreyesus (@DrTedros) January 17, 2024
Pandemieverdrag
Bestuursvoorzitter van AstraZeneca Michel Demaré zei tijdens de sessie dat landen niet genoeg geld investeren om voorbereid te zijn op de volgende pandemie.
In 2021 werd bekend dat de WHO aan een pandemieverdrag werkt. Tedros zei tegen de aanwezigen in Davos dat dit verdrag de wereld zal helpen beschermen tegen toekomstige uitbraken. De deadline voor het pandemieverdrag, dat hij ‘onze collectieve nalatenschap voor toekomstige generaties’ noemde, is mei 2024.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





PCR-uitvinder: ‘De test vertelt je niet of je ziek bent’
Kijk: Samira neemt op hilarische wijze Eva Jinek op de hak
Meisje (7) geneest van autisme door E621 te vermijden
Europarlementariër maakt Von der Leyen met de grond gelijk: ‘Ze zet de noodprocedure in om dit Parlement te omzeilen’
Onze voorvaders zouden Obama en Clinton hebben opgehangen. Functionaris Amerikaans ministerie vestigt aandacht op Pizzagate
CIA: Zes vliegende schotels waargenomen boven India, Nepal en Bhutan
Vrijgegeven e-mails: Prominente overheidsarts vreesde voor baanverlies na weigeren COVID-19-vaccin
Sigrid Kaag na moord op Charlie Kirk: ‘Woorden doen ertoe’ (met andere woorden, hij vroeg er zelf om)
‘Bankenmaffia’: dit was het laatste tv-optreden van Jörg Haider, kort daarna was hij dood