Het Amerikaanse leger roeit mensen uit en rooft landen leeg. Ondertussen brengt het de economie en het milieu in eigen land schade toe. Dat stelt activist en journalist Bruce Gagnon.
“Het Pentagon is niets meer dan de militaire arm van de multinationals; het is haar taak om olievelden en andere hulpbronnen veilig te stellen,” zei Gagnon.
“Dat daar vele duizenden onschuldige burgers bij om het leven komen maakt ze niet uit,” vervolgde hij.
Gemakkelijker
Eén van de doelen van het leger is volgens hem het uitroeien van mensen zodat het gemakkelijker is voor onder meer oliebedrijven om de hulpbronnen te winnen.
“De Amerikaanse belastingbetaler financiert deze operaties, maar krijgt er niets voor terug, behalve een ineenstortende economie en een zwaar verouderde infrastructuur,” benadrukte hij.

“Deze oorlogen zijn geldverspilling en verergeren klimaatverandering omdat het leger de grootste vervuiler op aarde is,” stelde de journalist.
Alarmerend patroon
In de strijd om de Iraakse stad Mosul zijn alle ogen nu gericht op de internationale coalitie onder leiding van de VS, want er valt een groot aantal burgerdoden.
Amnesty sprak vorige week in een rapport van ‘een alarmerend patroon van door de VS geleide luchtaanvallen die hele huizen met families erin hebben vernietigd’.
134 landen
De kritiek van Amnesty volgt op een bombardement op 17 maart in de wijk Jadadi. Daarbij zouden meer dan 200 burgerdoden zijn gevallen.
De VS heeft bevestigd op die dag een luchtaanval te hebben uitgevoerd op de wijk.
Majoor Matthew Robert Bockholt van SOCOM Public Affairs onthulde in 2013 dat Amerikaanse elitetroepen dat jaar waren gestationeerd in 134 (!) landen.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Farmabedrijven verwikkeld in race om turbokankers te behandelen, iedereen wil graantje meepikken
Klokkenluiders steeds verder in het gedrang
Nieuwsuur onthult hoe het RIVM en de WHO ons in 2009 voor de gek hielden
Je telefoon is het grootste spionage-apparaat – Wat weet Google allemaal van jou?
Jurist over plannen van Omtzigt: ‘We gaan het heel anders doen, maar dan hetzelfde’
Migrant onthult: Verenigde Naties stuurden hem naar Ierland, overheid betaalt 500 euro per week
Video: De gruwelijke waarheid uitgelegd in 3 minuten en 23 seconden
Is dit de echte reden dat we niet zijn teruggegaan naar de maan?
Rusland scheldt schulden Afrika kwijt en schroeft hulp op