Ook in de Russische regio Koersk is een Abrams-tank van Amerikaanse makelij vernietigd, bericht Military Watch Magazine.
Het Russische leger heeft in amper een half jaar tijd bijna twee derde van alle Abrams-tanks verwoest die door de VS aan Oekraïne zijn geleverd.
Volgens een schatting van Military Watch zijn ongeveer 20 van de 31 tanks vernietigd door Russische troepen.
Technische problemen
In filmpjes die op Russische Telegramkanalen rondgaan, is te zien hoe de Abrams wordt opgeblazen. Het zou de eerste Amerikaanse tank zijn die Oekraïne heeft verloren tijdens de inval in Koersk.
De gepantserde bescherming van de bewuste Abrams-tank was ‘aanzienlijk verbeterd’. Oekraïne besloot daartoe nadat het land van februari tot april dit jaar zware verliezen had geleden.
Toch kon de Abrams naar verluidt met een antitankraket van het type Kornet worden uitgeschakeld. Bemanningen klaagden eerder tegenover de media over ‘technische problemen’.
Gamechanger
Het Russische ministerie van Defensie heeft gezegd dat Oekraïne sinds de invasie in Koersk meer dan 5550 manschappen en honderden voertuigen waaronder 71 tanks heeft verloren.
Begin vorig jaar noemde toenmalig onderminister van Buitenlandse Zaken Andriy Melnyk de levering van tanks aan Oekraïne een ‘gamechanger’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Arnold Karskens van omroep ON! op non-actief gesteld: ‘bedreigt mensen per telefoon, slaat als een wilde om zich heen’
Vlaams Parlement stemt in met EXTRA belasting op brandstoffen en aardgas: ‘Dit hou je niet voor mogelijk’
Marion Koopmans springt in de bres voor minister De Jonge en krijgt kritiek: ‘Verschrikkelijk mens’
‘Enorm op het randje’: Hierom overwoog Denktank Desinformatie rechtszaak tegen verspreiders van ‘misinformatie’
Man vraagt Hillary Clinton waarom Bill ‘pedo-eiland’ van Epstein bezocht en wordt weggesleurd
Schokkend: oversterfte onder millennials bedroeg in augustus 36%
Waarom krijgen zoveel mensen ‘per ongeluk’ zoutoplossing in plaats van coronavaccin?
Sven Hulleman waarschuwt: ‘Dit gaat pijn doen!’
Nieuwe regionale munt Zuid-Amerika moet controle VS gaan terugdringen