Een Poolse Europarlementariër heeft donderdag voor opschudding gezorgd in het Europees Parlement nadat hij EU-baas Ursula von der Leyen ‘Reichsführerin’ had genoemd.
Hij beschuldigde haar van het doorvoeren van ‘gestoord’ klimaatbeleid dat ‘verwoesting en armoede’ veroorzaakt. Grzegorz Braun zei ook dat Von der Leyen ‘gevaarlijk’ is en ‘in een gesticht’ moet worden gestopt, waarna voorzitter Pina Picierno zijn microfoon bruut dichtdraaide.
Gestoorde projecten
Ze zei dat nazigerelateerde termen niet zijn toegestaan in het parlement. Braun vroeg vervolgens welk woord ongepast was en stelde dat hij haar geen nazi had genoemd. Hij verwees naar eigen zeggen enkel naar haar politieke autoriteit.
Het Europarlementslid verwees woensdag ook naar Von der Leyen als ‘Reichsführerin’ toen hij de Green Deal, het migratiepact en de Europese steun aan Oekraïne bekritiseerde. Hij noemde het ‘gestoorde projecten’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wetenschappers ontdekken hoe ze wormgaten kunnen maken om door de ruimte te reizen
Raadselachtige dvd vol complotfilmpjes verspreid in Winterswijk
‘Monomane’ minister De Jonge onder vuur om interview met NU.nl: ‘Dit is een nieuw dieptepunt’
Koningin oogst kritiek: ‘Maximaal de boel misleiden ziet er zo uit’
Verkeersinfarct Amsterdam: ‘Dit onmenselijke treiterbeleid komt rechtstreeks uit Davos’
Talloze jonge vrouwen hebben hierdoor neurologische schade opgelopen. Deze award-winnende film over HPV-vaccins mag je niet missen
Panikerende elite koopt ondergrondse bunkers op om zich te beschermen tegen revoluties
‘Melkweg vormde zich van binnenuit’
Ex-CIA-agent biecht op: ‘Buitenaardse toestellen in Area 51’ (video)