Advocaat Adèle van der Plas vertegenwoordigt de twee Turken die aangifte tegen voormalig topambtenaar Joris Demmink hebben gedaan omdat ze naar eigen zeggen als minderjarige jongens door hem in Turkije zijn verkracht.
Het Openbaar Ministerie oordeelde vorig jaar dat er ‘geen enkel belastend materiaal’ is om Demmink te vervolgen.
Van der Plas schreef echter dat er ‘ruimschoots voldoende bewijs’ is om Demmink te vervolgen.
Stelselmatig tegengewerkt
Het onderzoek naar de man die in 2012 met pensioen ging als secretaris-generaal van het ministerie van Veiligheid en Justitie heeft volgens haar nieuwe feiten opgeleverd die eerder bewijs ondersteunen.
Van der Plas startte een zogeheten artikel 12-procedure, maar werd stelselmatig tegengewerkt door het OM.
WeAreChange.nl sprak met de advocaat, die de waarheid boven tafel wil krijgen. Op 30 juni aanstaande zal zij achter gesloten deuren de verdediging van Demmink en het OM tegenover zich zien.
Verwikkeld
Het Hof van Arnhem oordeelt die dag of het strafrechtelijk onderzoek naar Demmink gestaakt kan worden.
Het betreft het zoveelste hoofdstuk van een politiek proces waarin de justitietop verwikkeld is.
Gefaald
Volgens Van der Plas heeft politieke druk ervoor gezorgd dat het OM haar onafhankelijke positie heeft verloren en structureel heeft gefaald.
Wil je weten waarom de zitting achter gesloten deuren plaatsvindt en hoe de zaak zich gaat ontwikkelen? Kijk dan onderstaand interview, want bij de NPO zul je het niet zien.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Heftige signalen’ over uithuisgeplaatste kinderen komen langzaam naar buiten: Kamerlid geweerd bij gesprekken met ouders
Hoogste Nederlandse militair overladen met kritiek na uitspraken over ‘dreiging die op ons afkomt’
Betalen met afval groot succes in Mexico-Stad
Meditatie verhoogt activiteit van gunstige genen
Motie roept kabinet op om alle banden met World Economic Forum te verbreken
Zuid-Afrikaanse partij heet Poetin welkom en ontmaskert de ‘echte mensenrechtenschenders’
Antwoord van Rutte op allesbepalende coronavraag is ronduit schokkend
Verontwaardiging over uitspraken Ab Osterhaus: ‘Deze vent is krankzinnig en compleet losgeraakt van de wetenschap’
“Turkse couppoging gefinancierd door CIA via bank in Nigeria”