Maandag presenteerde de Belgische premier Alexander De Croo zijn boek ‘Waarom het beste nog moet komen’ op het hoofdkwartier van Open Vld. Daarbij was ook demissionair premier Rutte aanwezig.
Op social media circuleert een bizar filmpje waarin De Croo zijn nieuwe ministers aan hem voorstelt. Eén voor één worden ze op het schild gehesen.
Wat vinden jullie van dit filmpje? pic.twitter.com/aBBjOMl4pI
— Steven Arrazola de Oñate (@StevenArra) November 27, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Het kan dus wel
“De nieuwe minister van Justitie Paul Van Tighelt,” glunderde De Croo. “Natuurlijk, succes!” reageerde Rutte. De minister liet weten veel contact te hebben met Dilan [Yesilgöz].
Next up: Gwendolyn Rutten, de nieuwe minister van Binnenlands Bestuur, Bestuurszaken, Inburgering en Gelijke Kansen. Een hele mond vol. Rutte gaf haar een dikke knuffel: “Héééééé, tijd niet gezien joh! Wat leuk! Gaat het goed?”
Gwendolyn kwam erbij en twee dagen later was er een stikstofakkoord, zei De Croo, die trots liep te pronken. Rutte, als een kind zo blij: “Ja, toch? Ja, precies. Het kan dus wel! Geweldig. Erg leuk. Te gek joh.”
Wat. Is. Dit?
De Croo stelde tot slot Alexia Bertrand voor, de staatssecretaris voor Begroting en Consumentenzaken. “Jaaaaaa, goeiemorgen, wat leuk joh! Geweldig!” aldus een dolenthousiaste Rutte.
Veel mensen keken met kromme tenen naar het filmpje. Zo zegt fractievoorzitter van Vlaams Belang in Balen-Olmen Bert Deckers: “Ongetwijfeld het meest cringe filmpje dat je deze week te zien gaat krijgen. Wat. Is. Dit?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Kijk: man uit publiek live op tv studio uitgezet na kritiek op berichtgeving Oekraïne
‘Amerikaanse regering is onwettig, VS is corporatie’
Weg met die antidepressiva. Dit goedkope en veilige mineraal werkt snel tegen depressie
Ex-Pfizer-VP over wereldleiders die in de zak van het WEF zitten: ‘Als ze terugkrabbelen, eindigen ze als Mussolini’
Candace Owens: dit is waarom pedofielen aan de MACHT zijn
Hypnotherapeut biedt diabetici gratis hulp
3x: ministers WEIGEREN op te komen voor het Nederlands belang in Brussel
Je hoeft niets te leren, alles zit al in het junk-DNA
Kabinet wekt woede met warmtepompplicht: ‘En weer een ‘complottheorie’ die werkelijkheid wordt’