Artsen willen mensen helpen, maar zijn in werkelijkheid niet meer dan een uitgiftepunt voor de farmaceutische industrie, zegt arts Marije Berkelaar. Zij is de eerste medicijnvrije huisarts en werkt niet samen met Big Pharma.
Tijdens corona hebben heel veel mensen gezien dat de industrie zeer verweven is met politieke en andere agenda’s, merkt Berkelaar op. Dat zijn agenda’s die vanuit angst en constrictie functioneren.
Jarenlang geïndoctrineerd
Regulering waarbij separatie optreedt. Letterlijk en fysiek: anderhalve meter afstand, mondkap op, niet aanraken. Maar ook: separatie tussen je hoofd en je lijf, separatie tussen jou en je omgeving.
Artsen worden jarenlang geïndoctrineerd en geloven op den duur dat medicijnen de beste oplossing zijn. Steeds meer artsen en huisartsen stappen uit dat systeem. Berkelaar werkt samen met een huisarts uit België die het combineert en die enorm succesvol is. Zij biedt niet alleen medicijnen, maar ook oliën aan.
Niet meer te tellen
Samen met andere artsen vormt Berkelaar een netwerk dat natuurlijke geneeskunde bevordert. “Hoeveel mensen ik van [maag]zuurremmers af heb kunnen helpen, het is al niet meer te tellen. Het kan.”
Artsen zijn een verlengstuk van de farmacie en doen enkel aan symptoombestrijding. Daarmee wordt het onderliggende probleem niet opgelost. Op dezelfde manier worden er allerlei gifstoffen in je lijf gebracht als je niet oplet. Berkelaar noemt als voorbeeld aluminium in deodorant en fluoride in tandpasta. “Het kan anders.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oorspronkelijke coronacommissie vormde ‘enorm risico’ voor bewindspersonen die ‘mogelijk de wet hadden overtreden’
Kinderarts over coronavaccins: ‘Aantal sterfgevallen met 12.000% gestegen’
Zo koud is het op 11 juli in bijna 100 jaar niet geweest
Het boek van Baudet ‘stond bovenaan’, maar ‘we hebben gewoon geen zin om een prijs aan hem uit te reiken’
Burgemeester Mark Verheijen (VVD) haalde asielzoekers ‘op persoonlijke titel’ naar Loosdrecht
Deze advocaat verwacht een revolutie: ‘Zodra mensen het echt in de beurs voelen dan groeit er wel verzet’
Wordt het moeras gedempt? Dit is waarom de val van het Huis van Clinton een domino-effect kan hebben
Astronomen ontdekken bewoonbare planeet
Gideon van Meijeren maakt zich zorgen: het lijkt erop dat de Deep State Dick Schoof daar neergezet heeft