Het kabinet trekt alle kassaladen open om de CO2-uitstoot terug te dringen. Het smijten met miljarden voor het klimaat staat in schril contrast met de bezuinigingen die D66-minister Kaag van Financiën in petto heeft.
Klimaatminister Rob Jetten (D66) mag 28 miljard euro door de plee spoelen om ‘het klimaat te redden’. Iedereen, behalve misschien Rob Jetten zelf, weet dat we geen micrograadje minder opwarming kopen met deze duizelingwekkende hoeveelheid belastinggeld, schrijft columnist Marianne Zwagerman.
Financiële zelfmoordmissie
Ook Tweede Kamerlid Derk Jan Eppink (JA21) is kritisch. “Het kabinet stuurt Nederland op financiële zelfmoordmissie,” stelt hij. “Stikstoffonds 24,3 miljard, klimaatfonds 35 miljard, Groningen 22 miljard.” En dan nog het geld voor de toeslagenouders, asiel, slavernij, et cetera. Hij citeert Kaag: ‘We worden allemaal armer’.
Ondertussen is het Nederlandse begrotingstekort opgelopen tot boven de 3 procent van het bbp. En dat is hoger dan eigenlijk van Europa mag. Er kunnen dan sancties volgen. Het kabinet heeft te maken met een aantal flinke financiële tegenvallers en ziet daarom de tekorten oplopen.
Eigenlijk zijn ze strafbaar
Minister Kaag wordt overladen met kritiek. “Ze brengen ons aan de bedelstaf en nog meer afhankelijk van de EU. Eigenlijk zijn ze strafbaar,” vindt vastgoedondernemer Erik de Vlieger.
Journalist Joost Niemoller voegt toe: “Afzetten! Deze vrouw voert Nederland naar de ondergang.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Terwijl de zorgen toenemen beweert PVV-minister: ‘Nederland wordt VEILIGER van gaten in de duinen’
Historicus: “Jezus Christus is een mythe”
‘Rutte zinspeelt op toekomstige vaccinatiedwang, dat is oneerlijk en onacceptabel’
Ja, online wietolie bestellen kan echt! De maker van THC-Olie.nl stelt zich voor
George Soros bestal Joden tijdens Tweede Wereldoorlog. Dit onthullende filmpje probeerde hij te verbergen
VIDEO: Eeuwenoud geheim verbindt Fries stadje met Piramiden van Gizeh en Stonehenge
Hoe De Nederlandsche Bank een fraude van 2000 miljard euro kon uitvoeren zonder dat er een haan naar kraaide
Grootste vrijheidsdemonstratie in Nederland tot nu toe? ‘Dit moet stoppen!’
Huisartsen laten geen booster meer zetten: ‘Het tij is aan het keren’