Eindelijk is er een gerenommeerde journalist die heeft uitgezocht waar de wapens van Al Qaida-groepen in Syrië precies vandaan kwamen. Hij ging vervolgens langs bij de wapenfabrikanten en vroeg hen waarom terroristen hun wapens hebben.
Oorlogsjournalist Robert Fisk stuitte in de kelders van een voormalige basis van terroristen in Oost-Aleppo op rakethulzen van wapenfabrikant Hughes Aircraft Company.
In december 2016 werd dit deel van Aleppo ontdaan van islamitische militanten, waaronder terroristen van al-Nusra en hun bondgenoten.
Hoongelach
Fisk heeft de wapens van de terroristen middels serienummers rechtstreeks kunnen linken aan Amerikaanse fabrikanten.
Toen de journalist een oud-topman van Hughes Aircraft (nu Raytheon) confronteerde met het feit dat zijn raketten in het oosten van Aleppo waren gevonden, kreeg hij hoongelach te horen.
Toch kon Fisk aantonen dat de raketten waren verscheept vanaf een Amerikaanse legerbasis.
Papierspoor
Op de hulzen trof hij de volgende letter- en getallenreeks aan: MFG BGM-71E-1B, STOCK NO 1410-01-300-0254 en DAA A01 C-0292.
‘01’ na ‘STOCK NO’ is de NAVO-code voor de VS en BGM-71E is een product van Raytheon. Er zijn filmpjes waarin jihadisten de BGM-71E-1B gebruiken in de provincie Idlib.
Fisk merkt op dat de Amerikaanse overheid een ingewikkeld papierspoor achterlaat om ervoor te zorgen dat zij geen antiterreurwetten overtreedt.
Jihadistische Walmart
Dit doet denken aan wat de voormalige MI6-spion en diplomaat Alastair Crooke eerder zei, namelijk dat de CIA een soort jihadistische Walmart heeft geopend, waar IS rechtstreeks toegang tot heeft.
In een interview met de BBC zei Crooke dat het Westen de wapens niet rechtstreeks aan Al Qaida of IS levert, maar dat het systeem dat het daarvoor heeft ingericht daar wel precies voor bedoeld is.
“Waarom volgt de NAVO deze wapens niet op het moment dat ze Europa en Amerika verlaten?” vraagt Fisk zich af. “Waarom onthullen ze niet waar deze dodelijke leveringen terechtkomen?”
Bewijzen
“De wapenfabrikanten die ik op de Balkan heb gesproken zeiden dat de NAVO en de VS precies weten wie hun machinegeweren en mortieren kopen,” vervolgt hij.
Fisk liet op de Saudische ambassade in Londen documenten zien die bewijzen dat de wapens rechtstreeks van Europese fabrieken naar terreurgroepen in Syrië gingen, via de Saudi’s.
Saudi-Arabië ontkende terreurorganisaties te steunen en noemde de beschuldigingen van Fisk ‘vaag en ongegrond’.
Deze documenten waren niet ‘vaag’,” aldus Fisk.
Regimeverandering
Tot slot gaan we nog even terug naar 2013. Welke ‘onafhankelijke expert’ lobbyde toen ook alweer op agressieve wijze voor regimeverandering in Syrië?
Stephen Hadley, destijds een directeur van Raytheon en Nationale Veiligheidsadviseur onder George W. Bush, zei keer op keer op de Amerikaanse tv dat de VS raketten moest afvuren op Damascus.
Foto: Wikimedia Commons
[Zero Hedge via Independent]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vergeet Scientology, maak kennis met de Ordo Templi Orientis
Baanbrekende nieuwe studie bewijst dat mobiele telefoons kanker veroorzaken
‘Helft van alle medicijnen deugt niet’
Dé criticus van de politieke correctheid waarschuwt voor deze rampzalige ontwikkeling op onze onderwijsinstellingen
Legeraanvoerder: “Iraakse opmars tegen terreurgroep IS gestuit door Verenigde Staten”
Chirurg: ‘Hele grote groep patiënten krijgt chemotherapie voor niks, maar er wordt wel heel veel geld aan verdiend’
Justitie legt journalist publicatieverbod op over interview met Baybasin: ‘Lijkt mij in strijd met de persvrijheid’
Maak kennis met Oscar, de kat die sterfgevallen kan voorspellen
‘Oekraïne moet stormram zijn voor volgende stap in Great Reset’