Op zondag 6 maart 2016 debatteerden Thierry Baudet en Rob Riemen van het Nexus Instituut in Buitenhof over het Oekraïnereferendum, de EU en democratie. Het referendum ging over het associatieverdrag tussen Europa en Oekraïne, dat werd afgewezen door een meerderheid van de kiezers, maar er toch kwam.
Tijdens de conferentie van Vilnius in 2013 – waar die hele opstand en staatsgreep het gevolg van is geweest – lagen er twee akkoorden op tafel, zei Baudet, initiatiefnemer van het referendum. “Een 3-partijenakkoord tussen Rusland, Oekraïne en Europa, waar het grootste deel van de Oekraïense bevolking zich in kon vinden, waardoor de vrijhandel met Rusland gehandhaafd bleef en waardoor Europa ook kon gaan handelen met Oekraïne.”
???? #ThierryBaudet voorspelde in 2016 de oorlog in Oekraïne en het naderende EU-lidmaatschap. Volgens mij weet de meerderheid geen raad met Thierry’s briljante brein en gaat zichzelf verdedigen omdat ze tegelijkertijd allemaal op zijn goedkeuring hopen. pic.twitter.com/QCH4DaKvY2
— Dolly van den Berg (@dendolly1) April 7, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Het is heel slecht voor iedereen
De Europese Unie heeft toen de Russen de deur gewezen. Janoekovitsj, de toenmalige president [van Oekraïne], zei: onder deze omstandigheden kan ik dat verdrag niet tekenen, want dat is dramatisch voor mijn land.
“Hij is naar huis gegaan. Toen zijn Verhofstadt en Van Baalen naar Kiev gevlogen om daar een staatsgreep aan te moedigen. En het gevolg is nu dat het land al twee jaar helemaal in puin ligt. Humanitair, politiek, economisch, ecologisch is het een drama,” benadrukte Baudet.
Het enige mogelijke gevolg van de situatie nu is een nog grotere crisis waarna men zal zeggen: nu moeten we ze wel redden, nu moeten we ze wel opnemen in de EU en in de NAVO. Het is heel slecht voor iedereen, zei hij.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oud-advocaat: we mogen concluderen dat onze rechterlijke macht zo langzamerhand verrot tot op het bot is
Kaaspizza? Instagram faciliteerde gigantisch pedonetwerk
Premier Rutte niet bij toeslagendebat en dit is de schandalige reden
Duizenden Ierse kinderen slachtoffer van geheime vaccintests
Oud-huisarts (91) strijdt al zijn hele leven voor een natuurlijke aanpak van ziektes
Area 51-wetenschapper claimt op sterfbed dat buitenaardsen bestaan: “Vriendelijk en lange vingers”
Ex-baas militaire inlichtingendienst doet boekje open: zo worden politici gechanteerd
D66-Kamerlid Jan Paternotte wordt ingehaald door zijn eigen leugens over sabotage Nord Stream-pijpleidingen
Analist: NAVO betrokken bij ‘illegale oorlogen’ in Syrië en andere landen