Oud-minister van Justitie en Veiligheid noemt de PVV van Geert Wilders in een interview met Trouw ‘extreemrechts’.
“Ik vind dat je je moet verzetten tegen een extreemrechtse partij die de rechtsstaat ondergraaft,” stelt Grapperhaus.
Hij waarschuwt voor de glijdende schaal. De voormalig minister wijst op Trump in de Verenigde Staten, waar de ‘bestorming van het Capitool’ heeft aangetoond waar een glijdende schaal toe kan leiden.
Grapperhaus zou niet met de partij in zee gaan. “Als je gaat regeren met een partij die niet volmondig rechtsstatelijk is, zorg dan dat er een stevig document komt waarin expliciet wordt gemaakt dat de belangrijkste spelers binnen de rechtsstaat autonoom kunnen opereren.”
Wat voor recht van spreken heeft deze man?
De oud-minister wordt op sociale media overstelpt met kritiek. “Grapperhaus. Is dat niet die minister die met opgeheven vinger jonge mensen bestraffend toesprak dat ze zich niet goed aan de anderhalve meter afstand hielden (in het park) en die vervolgens op zijn bruiloft precies datgene deed wat hij deze jonge mensen verbood?” vraagt huisarts Els van Veen.
“Wat voor recht van spreken heeft deze man en vanwaar nog een podium in Trouw? Waarom geen interview met Geert Wilders van de PVV aangezien de PVV de verkiezingen heeft gewonnen en niet het CDA?” vervolgt ze.
Emeritus hoogleraar Paul Cliteur merkt op dat Grapperhaus een heel wat effectiever minister van Veiligheid zou zijn geweest als hij wat meer naar Wilders had geluisterd.
Opdat wij niet vergeten:
— Roel du Pree (@ducom99) January 6, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Zo brutaal als de beul
Historicus Quinten Weeterings noemt Grapperhaus ‘expliciet een gevaar voor de rechtsstaat’.
“Zo brutaal als de beul. Het is toch wel een gotspe dat uitgerekend Grapperhaus hier preekt over ‘het ondergraven van de rechtsstaat’. Had daaraan gedacht toen je zelf de rechtsstaat ondermijnde!” aldus publicist Maaike van Charante.
We moeten eigenlijk verheugd zijn
“Gelukkig weet bijna heel Nederland hoe ontzettend hypocriet dit heerschap is! De destructieve politicus die zelf de rechtsstaat kapot heeft gemaakt met de censuurpraktijken in de coronatijd!” briest oud-topambtenaar en schrijver Hans Siepel.
Volgens Siepel moeten we eigenlijk verheugd zijn dat ‘deze clown’ in het ‘dagblad van de onwaarheid’ het land komt waarschuwen: “Als de WEF-machten en de politieke deugelite dit soort zielige typjes, die nagenoeg door niemand meer serieus worden genomen, op pad sturen, dan hebben ze het pleit al verloren. We mogen Grapperhaus en Trouw dankbaar zijn voor deze medewerking aan hun eigen ondergang!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Speciaal aanklager Robert Mueller hielp 9/11-onderzoek in de doofpot te stoppen. Waakhond komt met nieuwe onthullingen
Aanslag Brussel gewoon mislukt. Hebben stoere militairen dit voorkomen of worden we weer eens voorgelogen?
2012 – De Maya’s aan het woord (video)
Voormalig vicepresident van Pfizer concludeert: ‘Er bestaan geen luchtwegvirussen’
Soros probeert landen te verdelen en te vernietigen. Kijk hoe Turkije deze schimmige miljardair het land uit werkt
Bouwwerk op bodem meer doet archeologen versteld staan
“Sterke aanwijzingen dat de aarde uitdijt”
Sociaal-psychologe hekelt onafgebroken indoctrinatie door MSM over klimaat. Waarom berichten ze hier niet of nauwelijks over?
Hij bleef kinderen misbruiken, recht onder hun neus. BBC-journaliste onthult de duistere kant van de mainstream media