
De Indonesische Mbah Gotho claimt 145 jaar oud te zijn. Hij zou de langst levende man op aarde zijn. De man woont in Sragen op het Indonesische eiland Java. Volgens zijn identiteitskaart is hij geboren op 31 december 1870, schrijft de Daily Telegraph.
Ghoto heeft eigenlijk nog maar één wens. “Het enige wat ik wil, is sterven,” zei hij tegenover de lokale zender Liputan 6. “Mijn vrouwen, broers, zussen en kinderen zijn overleden en mijn kleinkinderen zijn allemaal onafhankelijk.”
Lang zoekwerk
De man woonde al veel begrafenissen bij. Die van zijn 10 broers en zussen, vier echtgenotes en zelfs enkele van zijn kinderen. Familieleden laten weten dat Ghoto zijn dagen slijt door naar de radio te luisteren.
Hoewel de autoriteiten na lang zoekwerk bevestigd hebben dat de geboortedatum van Ghoto authentiek is, moet dat nog bevestigd worden door een onafhankelijke bron. Pas dan is hij officieel de oudste man die ooit heeft geleefd. Dat zou hem een stuk ouder maken dan de Franse Jeanne Calment. Zij stierf in 1997 op 122-jarige leeftijd.
Nog oudere
“Hij eet alles en is nog nooit ziek geweest,” zei een familielid. Al in 1992 is er een grafsteen voor Ghoto gemaakt, maar hij blijft maar doorgaan. Over het geheim van een lang leven zei hij: “Het recept om oud te worden, is geduld.”
Naar verluidt wonen in Afrika nog oudere mannen, hoewel hun leeftijd nooit is bevestigd. In Nigeria zou een 171-jarige man genaamd James Olofintuyi wonen en in Ethiopië woont ene Dhaqabo Ebba die claimt 163 jaar oud te zijn.
[HLN]
De burger moet bloeden voor 0,0003 graden afkoeling. Is het kabinet nu hélemaal gek geworden?
Gaat het kabinet de omstreden Wet verplaatsing bevolking misbruiken om de asielcrisis ‘op te lossen’?
WikiLeaks-cables: “Vliegende machines die hun vorm verhullen gezien bij militaire installaties”
Lichtschepen en buitenaards contact deel 2 (video)
“Bommen en raketten van Amerika en de NAVO verantwoordelijk voor vluchtelingencrisis in Europa”
Zorgden deze ‘Vrilerinnen’ ervoor dat Hitler nazi-UFO’s kon ontwerpen?
Linkse partijen willen heel graag een mega-azc, maar níet in hun eigen achtertuin: ‘Deugneuzen’
Kristel Elstak: ‘Word wakker en neem je verantwoordelijkheid!’
Wat weet jouw gids over jou?