Hoogleraar Peter Pickkers van het UMC St Radboud in Nijmegen gaat onderzoeken of ‘The Iceman’ Wim Hof door zelfaangeleerde meditatie zijn immuunsysteem kan beïnvloeden.
Volgens Hof helpt zijn meditatietechniek tegen reuma. Hij zegt dat het gemakkelijk zelf is aan te leren.
Het Reumafonds heeft het experiment van Pickkers alvast een subsidie van 80.000 euro gegeven. De ethische commissie moet het onderzoek alleen nog goedkeuren.
Poolijs
Hof staat erom bekend dat hij extreme kou kan weerstaan. Hij stond eens meer dan een uur in een bak met ijs en beklom blootsvoets besneeuwde bergen. Ook zwom hij zonder beschermende kleding onder het poolijs door.
The Iceman wil een groep gezonde proefpersonen zijn meditatietechniek gaan aanleren. Dat zou binnen een week al mogelijk moeten zijn. De mensen krijgen daarop ziektekiemen ingespoten waarna de reactie van het immuunsysteem in kaart wordt gebracht.
Opmerkelijk
“Het is erg opmerkelijk wat Hof kan,” zei Pickkers. “Door middel van ademhalingsoefeningen gaan zijn stresshormonen omhoog waardoor hij beter bestand is tegen extreme pijn en enorme kou.”
“Hof heeft dingen gepresteerd die eigenlijk niet kunnen,” aldus de hoogleraar en tevens lid van de vereniging tegen Kwakzalverij. “ik kreeg gefronste wenkbrauwen uit mijn omgeving toen ik vertelde dit onderzoek te doen. Maar het is de moeite waard om het op een gedegen wetenschappelijke manier te doen.”
Resultaten
De meditatiebeoefenaar kreeg eerder een dood bestanddeel van de celwand van een bacterie ingespoten. Bij normale mensen zou dat leiden tot griep, maar bij Hof was daar nauwelijks sprake van.
Hoewel de resultaten van de studie volgend jaar bekend zullen zijn kan de behandeling tegen reuma nog wel een aantal jaren gaan duren.
Bron: Telegraaf.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grootschalige protesten ook overgeslagen naar China
Dit geneeskrachtige kruid helpt tegen hoofdpijn en nervositeit
Ophef om hakenkruisvlag langs A1: ‘False flag om boeren in diskrediet te brengen?’
Ontgoochelde huisarts: ‘Regering heeft allang met Europa bekokstoofd dat we vaccinatiesamenleving gaan inrichten’
Kijk: Rutte spreekt zichzelf tegen over de asielinstroom
“Indiërs bouwden 7000 jaar geleden vliegtuigen waarmee naar andere planeten kon worden gereisd”
Gemeenteraad geconfronteerd: ‘Heeft u zich wel eens afgevraagd waarom wij voornamelijk D66-rechters hebben?’
Reactie burgemeester Halsema op dood van 17-jarige Lisa wekt verbazing: ‘Ben je nou helemaal gek geworden?’
Wob-document laat zien: zorgminister kreeg lijst met coronamaatregelen aangeleverd door terrorismewaakhond