Diamanten ontstaan diep onder de grond bij hoge druk en temperaturen van boven de 1000 graden Celsius.
Op deze manier ontstaan gedurende miljoenen jaren langzaam maar zeker schitterende edelstenen. Wetenschappers van de Vrije Universiteit Amsterdam tonen aan dat diamenten net als bomen jaarringen hebben.
Door temperatuurverschillen verandert de chemische samenstelling in de groeizones en dat openbaart zich in de diamant als ‘ringen’. Diamanten kunnen er vele miljoenen jaren over doen om te kunnen groeien.
Geschiedenis
Vaak zijn diamanten half zo oud als de aarde zelf. De edelstenen die door de wetenschappers zijn onderzocht komen uit Jakoetië in Rusland. In het verleden zijn in die regio twee belangrijke periodes geweest waarin diamanten zijn ontstaan: 1 miljard jaar geleden en 2 miljard jaar geleden.
Uit het onderzoek blijkt dat veel diamanten in beide periodes zijn gegroeid, waarmee voor het eerst is aangetoond dat diamanten er miljoenen jaren over doen om te groeien. In beide periodes vonden grote veranderingen plaats in de aardkorst: tektonische platen schoven tegen elkaar waardoor koolstofrijke vloeistoffen zich verplaatsten en de diamanten konden groeien.
Omdat diamanten zo oud zijn en heel langzaam groeien zijn ze uitermate geschikt om meer te weten te komen over de geschiedenis van de aarde.
Mineraalinsluitsels
De meeste diamanten bevatten microscopische hoeveelheden andere mineralen. In sommige van deze zogeheten mineraalinsluitsels zit het element renium dat langzaam uiteen valt en daarbij het element osmium vormt, een proces dat radioactief verval wordt genoemd.
Op het moment van insluiten van zo’n mineraal in de diamant bevat het vooral renium. Na verloop van tijd neemt de hoeveelheid renium af en de hoeveelheid osmium toe. Bij gelijktijdige vorming van de diamant en het ingesloten mineraal komt de ouderdom van het mineraal overeen met de leeftijd van de diamant.
Bron: Vu.nl
Gerelateerd:
- Waarom niemand de ‘maan-illusie’ kan verklaren
- Nieuwe verklaring voor mysterieuze feeëncirkels in Afrika
- Satellieten zien ‘zwarte gaten’ in Atlantische Oceaan
- Zeldzame sprites vastgelegd boven Nebraska
- Bijzondere parelmoerwolken boven Argentinië
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Meeste mensen weten niet dat ze spiritueel zijn
De schokkende fraude achter de klimaatbangmakerij. Is het gewoon een hoax?
4470 mensen doen aangifte tegen Rutte wegens deelname aan criminele organisatie
Flyers tegen covidprik brengen ouderen aan het twijfelen, huisartsenvereniging vindt het ‘gevaarlijk’ en ‘zorgwekkend’
Wetenschapper claimt dat het universum 7 dimensies heeft
Roep om onderzoek klinkt steeds luider: 80 jonge artsen overleden sinds start prikcampagne
Bezoek Zelenski op Dodenherdenking wekt woede: ‘Brutaler kan het niet’
Diederik Samsom wil dat de overheid grond van mensen afpakt: ‘Namens wie spreekt deze communist?’
Buitenaardse interventie, komeet Elenin en de Toengoeska-explosie