Er is momenteel veel aandacht voor een grootschalig medisch onderzoek waar begin dit jaar over werd bericht.
Uit dit onderzoek bleek dat de meeste geneesmiddelen niet werken. Circa 12 procent van alle voorgeschreven medicijnen en behandelingen kunnen helpen, terwijl 57 procent geen effect heeft of zelfs schadelijk is.
Een onderzoeksteam dat samenwerkt met het British Medical Journal (BMJ) keek naar 2500 verschillende medicijnen en behandelingen. De bevindingen zijn gepubliceerd in het Clinical Evidence Handbook (2012 BMJ Publishing Group).
Fraude
Geneesmiddelen die tot de groep van 12 procent worden gerekend, hoeven niet per definitie bij iedereen te werken. Het team hoefde daarvoor maar één studie te vinden waaruit bleek dat de heilzame werking van het middel zwaarder woog dan de schade die patiënten ervan ondervonden.
Daarnaast moesten de onderzoekers erop vertrouwen dat er geen fraude is gepleegd met de wetenschappelijke onderzoeken. In sommige gevallen worden studies betaald door de medicijnmakers en kunnen daarom een vertekend beeld geven.
Volgens het onderzoeksteam wordt er veel fraude gepleegd met de onderzoeken, waardoor het percentage medicijnen dat werkt nog een stuk lager zou kunnen uitvallen.
De uniforme benadering waar de farmaceutische industrie voor kiest mag dan grote winsten opleveren, maar biedt geen effectieve oplossingen voor patiënten. Medicijnmakers beginnen zich te realiseren dat mensen medicijnen afwijzen als blijkt dat hun producten niet werken.
Mensen die het zich kunnen veroorloven kiezen al vaak voor alternatieve geneeswijzen om een veilig en succesvol resultaat te krijgen.
Wankel fundament
Waarschijnlijk zullen de farmaceuten hierop inspelen door medicijnen meer af te stemmen op het individu. In 2003 stelde Allen Roses, destijds vicepresident van de afdeling genetica van GlaxoSmithKline, deze oplossing voor tijdens een besloten bijeenkomst en gaf toe dat 90 procent van de medicijnen die zijn bedrijf en andere farmaceutische bedrijven maken in de meeste gevallen niet werken.
In veel gevallen leiden medicijnen die zijn ontwikkeld voor een bepaalde aandoening tot een andere, ergere ziekte. Vaak worden dan marketingcampagnes opgezet om de schade te beperken. De patiënt heeft in dit alles niets in te brengen.
De conclusie is volgens het wetenschappelijke tijdschrift New Scientist: “De medische wetenschap rust op een wankel fundament.”
Dit fundament is gebaseerd op de aanname dat het mogelijk is om gezondheidsproblemen op te lossen door middel van de massaproductie van medicijnen. Dat is onmogelijk. Medicijnmakers beseffen steeds meer dat de patiënt, de ziekte en de remedie een unieke combinatie vormen, iets wat alternatieve genezers allang weten.
Bron: Timesofmalta.com
Gerelateerd:
- Medische wetenschap rust op wankel fundament
- Ministerie van Volksgezondheid spekt club farmaceuten
- Ben Goldacre: leugens in de medicijnindustrie (video)
- De medicijnen werken niet: een modern medisch schandaal
- ‘We zijn allemaal slachtoffer van de medicijnindustrie’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dit is wat er in je lichaam gebeurt als je fastfood eet
Technieken die de zon moeten dimmen: ‘De waanzin kent geen grenzen meer’
Dit gebeurt er als je op de priklocatie naar de bijsluiter vraagt: ‘Ik ben flabbergasted’
70% Nederlanders vindt Nederland een ‘kutland’, maar Rutte wil daar niet op reageren: ‘Ik heb vakantie’
‘Er is geen stikstofprobleem, maar er is sprake van perverse motieven’
Steeds meer landen bouwen ‘quarantainekampen’ en mensen beginnen zich zorgen te maken
Onzichtbare invloed: verborgen rol Epstein bij internationale pandemietop (en de naam die verdween)
Mythe rond melk drinken ontkracht. Onderzoeksteam Erasmus MC doet opmerkelijke ontdekking
De Syrische oorlog is een westers-zionistisch complot dat draait om grondstoffen. Dit interview is een must-read