De 24-jarige YouTuber Fidias Panayiotou uit Cyprus is verkozen tot Europarlementariër. In een filmpje op sociale media onthult hij hoeveel geld Europarlementsleden elke maand krijgen.
Panayiotou zegt dat hij als Europarlementariër 8000 euro per maand krijgt, ‘in zijn zak’. Voor elke dag dat hij aanwezig is in het parlementsgebouw krijgt hij 350 euro.
How Much Politicians Get Paid pic.twitter.com/S8d4yXrIgd
— Fidias (@Fidias0) July 5, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Kassa
Hij krijgt 30.000 euro per maand voor de salarissen van zijn team en 5000 euro per maand voor een kantoor in zijn eigen land. Hij krijgt 4000 euro om reclame te maken voor zijn activiteiten in het Europees Parlement.
De Europarlementariër krijgt ook 10.000 euro per maand om mensen uit te nodigen in het Europees Parlement en uit te leggen wat ze daar doen.
Ik heb daar geen woorden voor
Hij heeft daarnaast een chauffeur in Brussel en kan business class-tickets krijgen om terug naar zijn eigen land te vliegen.
Panayiotou vroeg aan zijn volgers: “Vinden jullie dat we onderbetaald of overbetaald worden?”
Wetenschapper Ferdinand Meeuws reageert: “Ik heb daar geen woorden voor.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: Deelnemers World Economic Forum ‘maken zichzelf honds belachelijk’
Astronomen vinden meer bewijs voor mysterieuze Planeet X
Ontsnappen neutronen naar spiegeluniversum?
Grootste zonsverduistering van het decennium aanstaande
Wereld UFO Dag: de bekendste UFO-meldingen
“Oekraïense luchtverkeersleiding stuurde rampvlucht MH17 over conflictgebied”
Experiment bewijst dat realiteit niet bestaat zonder waarneming
Het Nederlandse koningshuis en vliegende schotels
Met E-nummers getatoeëerd fruit goedgekeurd door EU