Eind vorige maand zei Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, aan tafel bij Beau dat de avondklok geen enkel effect had. “Als je kijkt naar het beloop van de ziekenhuisopnames in de tijd, zagen we zowel bij de invoering als bij het opschuiven geen enkel effect,” lichtte hij toe. De uitspraak deed veel stof opwaaien.
Kuipers heeft bij Beau opnieuw een opmerkelijke uitspraak gedaan over het coronabeleid. Er zijn in totaal 140.000 ingrepen uitgesteld om de coronacrisis. Denk bijvoorbeeld aan uitgestelde chemobehandelingen en niertransplantaties.
Dat is heel veel
Kuipers zei dat alleen al bij zijn eigen Erasmus MC 4500 patiënten op een wachtlijst staan voor een operatie. Dat zijn 1200 operatiedagen. “Dat is heel veel.”
En nu komt het. “Een voorzichtige aanname is, en dat klinkt wat gek, dat wat we gewonnen hebben door te zorgen voor covidpatiënten, dat zou weleens kleiner kunnen zijn dan wat we verloren hebben door uitstel van non-covidzorg,” zei Kuipers.
“Een voorzichtige aanname is, en dat klinkt wat gek, dat wat we gewonnen hebben door zorg voor covid-patiënten, dat zou weleens kleiner kunnen zijn dan wat we verloren hebben door uitstel van non-covid zorg”, aldus Ernst Kuipers bij #BEAU. pic.twitter.com/qLgrL9T2i7
— BEAU (@BeauRTL) May 26, 2021
Nog lang niet op het normale niveau
Donderdag werd bekend dat het Amsterdam UMC één van zijn drie corona-afdelingen heeft gesloten. Ook werd deze week aangekondigd dat de totale capaciteit op de IC’s wordt teruggebracht naar 1350 bedden. Vorige maand werd nog opgeschaald naar 1550 IC-bedden, met als gevolg dat de reguliere zorg nog verder werd beperkt.
Uit de wekelijkse rapportage van de Nederlandse Zorgautoriteit blijkt dat de reguliere zorg nog lang niet op het normale niveau is.






Mattias Desmet waarschuwt: hele infrastructuur voor digitale gevangenis staat al klaar (en dit kunnen burgers doen)
Deze topdokters onthullen hoe vaccins ons immuunsysteem tegen ons keren
Magnesium, een onmisbaar maar vergeten mineraal
Wat ze nu weer hebben ontdekt in die zogenaamde coronaprikken: ‘Dit ziet er heel slecht uit’
EU-Inquisitie start proces tegen X: ‘Dit is ronduit griezelig’
In 2021 is de uitbraak van een apenpokkenpandemie gesimuleerd: ‘De oplichting gaat weer beginnen’
Terwijl een rijles 70 euro per uur moet gaan kosten, kunnen statushouders gratis een rijbewijs halen
Meest mysterieuze ster in ons sterrenstelsel is nog vreemder dan astronomen dachten
Viroloog Marc Van Ranst haalt zich woede van artsen op de hals: ‘De wereld op zijn kop’