We hielden rekening met een arrestatie en toch was ik geschokt toen het uiteindelijk gebeurde, zei Viruswaarheid-jurist Jeroen Pols zondag tijdens de demonstratie op het Museumplein over de aanhouding van Willem Engel.
“Arrestaties zijn op dit moment aan de orde van de dag,” sprak Pols. “Als we niet oppassen, wordt dit het nieuwe normaal. Hiermee overschrijdt het regime-Rutte een duidelijke rode lijn. Dit mogen wij niet accepteren.”
We moeten luisteren naar wat anderen te zeggen hebben. Dat is de basis van de dialoog en zonder dialoog rest er alleen maar geweld en wanorde. Willem zag dat onrecht en voelde dat hij zich moest uitspreken. Hij deed niet anders, aldus Pols.
Speech Jeroen Pols op het Museumplein https://t.co/FcXeDt3ZkG
— @viruswaarheid (@viruswaarheid) March 20, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Lynchpartij
“Onvermoeibaar besprak hij de leugens en de desinformatie die de overheid en de media verspreiden,” zei de jurist. “Die woorden voelen kennelijk als een bedreiging, want het antwoord van de overheid en de media lag niet in het ontkrachten van zijn argumenten. Nee, het antwoord was een ongekende hetze waarbij de massa tegen Willem opgehitst werd met karaktermoord, beschuldigingen van zelfverrijking, criminalisering, een sekteleider en een waanzinnige dansleraar.”
“Tienduizenden zetten hun handtekening onder een petitie om Willem in de gevangenis te krijgen omdat hij een andere mening heeft, alleen weten ze niet waarom,” zei Pols. “Als we het hebben over volkstribunalen dan komt dit erg dichtbij. Het is een lynchpartij.”
Dat doen alleen dictatoriale regimes
Hij wees erop dat internationale mensenrechtenverdragen veel ruimte geven om te protesteren. “Dat betekent ook dat je mag oproepen om massaal telefonisch contact op te nemen met een verpleeghuis waar weerloze ouderen onmenselijk behandeld worden. Dat betekent ook dat je mag oproepen om koffie te gaan drinken voor het huis van een gezagsdrager, voor de deur van een minister of burgemeester.”
“Je mag roepen dat politici volgens jou misdaden plegen en je mag ook roepen dat ze voor een tribunaal moeten verschijnen. Dat is geen bedreiging,” benadrukte hij.
“We mogen nooit accepteren dat mensen om hun mening opgesloten worden. Dat doen alleen dictatoriale regimes. We mogen in Nederland nooit accepteren dat we politieke gevangenen hebben en dat geldt ook voor de mensen die nu juichen dat Willem in de gevangenis zit. Juich niet te hard, want op een dag wordt ook uw mening strafbaar.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘The Gap’ en de roots van mijn ontdekkingen
Nederlandse arts verlaat corrupte systeem: ‘Het gevaar is niet corona’
‘Mijnbouwcomplex’ gespot op de maan. Zijn dit beelden van bouwwerken op het maanoppervlak?
Politie maakt excuses voor huisbezoek aan demonstrant, hoe anders ging het er in coronatijd aan toe
Verbazing over ’theaterstuk’ dat tijdens zitting in zaak tegen Arno van Kessel werd opgevoerd: ‘Met stomheid geslagen’
Het grote showproces rond de Amerikaanse rechter Brett Kavanaugh. Wat zit hierachter en wat heeft Soros ermee te maken?
Artsen en geneeskundestudenten leren dit niet. Neuroloog doorprikt mythe rond ‘hersendood’
Nieuwe Epstein-documenten tonen banden met transgender-industrie
NASA gaat mysterieuze Indiase rotsschilderingen onderzoeken. Laten ze UFO’s en aliens zien?