In aanloop naar het kabinetsberaad over de monsterzege van BBB heeft premier Rutte gezegd dat er meer geld naar het Nederlandse platteland moet.
De modellen die we in Nederland hebben – om geld te verdelen – houden weinig rekening met het feit dat er ook gebieden zijn waar op een groter landoppervlakte minder mensen wonen, zei Rutte tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Scholz.
Ga weg
De premier krijgt veel kritiek over zich heen. Telegraaf-verslaggever Wierd Duk merkt op: “Eerst moest BBB een electorale bedreiging vormen eer dit doordrong.”
“Natuurlijk zegt Rutte dit. Hij is veel te veel opportunist om het kabinet en het regeerakkoord uit te voeren. Dat is nu niet in zijn belang,” reageert neuroloog Jan Bonte.
“Dit is Rutte ten voeten uit. Het de wind uit de zeilen te nemen van zijn politieke opponenten, door met ze mee te waaien, en als de wind draait, gewoon meewaaien met de volgende windrichting. Hij heeft het al talloze malen gedaan, en doet het gewoon weer.”
Columnist Marianne Zwagerman haalt uit naar Rutte: “Niet alles is af te kopen. Ga weg.”
Echt geen nieuwe informatie
“Na 12 jaar lang beleid te ontwikkelen en formuleren op basis van empirische modellen, komt deze uitspraak niet zo heel overtuigend op mij over,” stelt Welmoed Vlieger, hoofd beleid van Groep Omtzigt.
Kamerlid Pieter Omtzigt wijst erop dat in 2016 uit onderzoek al duidelijk was dat het platteland te weinig geld kreeg. Nota bene minister Blok (VVD) weigerde dat recht te zetten.
“Dit is echt geen nieuwe informatie,” aldus Omtzigt. “Dit is dus geen reactie op nieuwe inzichten, maar een reactie op verkiezingsuitkomsten.”
SP-raadslid Michel Verschuren schrijft: “Deze man zoekt nooit de schuld bij zichzelf of het economisch systeem waar hij zo in gelooft. Alsof het hem overkomt. Zo denigrerend.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




FVD-fractievolgers anoniem weggestemd in Nijmegen: ‘Schandalig en volstrekt ongehoord dit’
Geo-engineering: Wetenschappers willen binnen 3 jaar op grote schaal deeltjes verspreiden in atmosfeer
Ontvangers van het favoriete vaccin van Bill Gates overleden 10 keer zo vaak als ongevaccineerde kinderen
Plannen van Europese Commissie stuiten op fel verzet: ‘Nederlandse burger wordt vakkundig leeggezogen’
De Hunza’s kunnen wel 145 jaar oud worden – wat is hun geheim?
‘De overheid heeft weer een slagveld in gedachten voor ons’
“MH17, een false flag-operatie van de NWO-psychopaten”
Pfizer-baas Albert Bourla krijgt bij het WEF 29 vragen en kan er niet 1 beantwoorden
Flashback – Maleisische oud-premier Mahathir: ‘Elites willen wereldbevolking terugbrengen tot 1 miljard’