Miljardair Bill Gates heeft op een persconferentie gezegd dat corona de voortgang in de strijd tegen ziektes heeft verstoord. Hij zei dat de wereldwijde vaccinatiegraad is teruggevallen tot het niveau van de jaren negentig. “Dat zette de wereld 25 jaar terug in 25 weken,” aldus de Microsoft-oprichter.
Hij stelt daarom samen met zijn vrouw Melinda voor om wereldwijd de pandemie te bestrijden. Maar dan moeten alle coronavaccins volgens hem wel over de hele wereld verdeeld worden.
Bij proeven met het coronavaccin werd één van de deelnemers enkele dagen geleden ernstig ziek. Vaccinmaker AstraZeneca heeft de tests in Groot-Brittannië inmiddels hervat, terwijl ze in de Verenigde Staten nog stilliggen.
De proefpersoon had ‘zwakte in de armen en benen’, zei de farmaceut, die geen verdere details bekend wilde maken. Nederland heeft samen met andere landen honderden miljoenen doses van dit vaccin ingekocht.
Daar heb ik me nog niet voor durven aanmelden
Minister Hugo de Jonge zegt vaak dat dit vaccin de enige weg uit de crisis is. Je zou verwachten dat onze ministers het goede voorbeeld geven en zich als eerste laten inenten. Ministers Eric Wiebes (VVD) en Wopke Hoekstra (CDA) lieten afgelopen week aan tafel bij Jinek weten dat zij dat niet zullen doen.
Jinek vroeg de ministers of ze bij de eerste lichting zitten die gevaccineerd wordt tegen corona. Wiebes antwoordde: “Daar heb ik me nog niet voor durven aanmelden, want ik denk dat er een heleboel mensen zijn die misschien nog wel meer behoefte hebben aan zo’n vaccin dan ik.”
Wiebes zei het eerste vaccin liever aan iemand anders te geven. “Ik ook,” voegde Hoekstra toe.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zo kun je zien of je iPhone stiekem een coronatracker is
Begrafenisondernemer onthult schokkende ontdekking over coronavaccinatie
Koning Willem-Alexander gespot bij mysterieuze Bilderbergconferentie: ‘U moet betalen, zij bepalen’
Waarom we niets meer horen van de patholoog die onderzoek deed naar vaccinatiedoden
Zelenski-criticus raakt vermist in Oekraïne: wat is er gebeurd met Gonzalo Lira? ‘We vrezen het ergste’
Recordkou in Zuid-Korea. Deze steden noteerden laagste temperatuur ooit
Studie: groene thee doodt kankercellen
Prijs voor vinding die je gasrekening doet verdwijnen
Kijk: Kuipers stevig aan de tand gevoeld over coronapas, maar Beau verstoort moment