De Rabobank gaat bij klanten die dat willen de CO2-uitstoot van hun aankopen in de app tonen. De bank hoopt dat dit ertoe leidt dat klanten hun koopgedrag aanpassen en aankopen doen die minder CO2 uitstoten.
Om de inschattingen preciezer te maken, wordt klanten gevraagd of ze veel vlees eten en of hun huis goed geïsoleerd is. Barbara Baarsma, directeur van de Rabo Carbon Bank, zei dat het doel hiervan ‘absoluut niet is om als bank met een vingertje te wijzen en sturende op te treden’.
“Ah, het social credit-systeem is er eindelijk! Zo handig. En het werkt ook zo goed in China. En totaal vrijwillig natuurlijk, totdat wij kikkertjes genoeg gekookt zijn en de volgende stap gezet kan worden,” reageert producent en presentatrice Ancilla van de Leest.
Precies zoals ik het voorspelde
“En daar is het persoonlijk CO2-budget al. De volgende ‘complottheorie’ die gewoon bewaarheid wordt – precies zoals FVD al ruim een jaar voorspelt/vertelt,” voegt FVD-voorman Thierry Baudet toe. “De volgende stap: koppeling van de vaccinatie-QR-code aan je betaalsysteem.”
“Ook dit is weer precies zoals ik het voorspelde in mijn boek Het Coronabedrog,” aldus Baudet.
Knettergekke complotdenker
Rechtsfilosoof Raisa Blommestijn vraagt: “Huh, Rabobank gaat de CO2-uitstoot koppelen aan transacties, dat was toch een complottheorie?”
Journalist Annelies Strikkers haakt hierop in: “Je CO2-uitstoot gekoppeld aan je betaaltransacties. Goh. Was je niet een knettergekke complotdenker als je dit een jaar geleden voorspelde?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Jonge bedolven onder kritiek na uitspraken over gas: ‘Dwang is wel een beetje het ding van deze enge man’
Wetsvoorstel om water te erkennen als mensenrecht
NASA onthult vandaag ‘groot nieuws over Mars’: Is er leven op de rode planeet?
Dit interview mogen we van George Soros niet zien: als tiener werkte hij samen met de nazi’s (en daar is hij trots op)
Gideon van Meijeren: er is een nieuwe fase aangebroken waarin de maskers afvallen
Stad in Brazilië in de ban van UFO-landing. Wat is hier gebeurd?
Senator waarschuwt voor dictatoriale machtsgreep WHO: ‘Dystopische nachtmerrie’
Groep van duizenden ouders dagvaardt De Jonge: ‘Hij moet propagandacampagnes rond coronavaccin staken’
China zegt dat enorme telescoop mogelijk signalen van buitenaardse beschavingen heeft opgepikt