
Islamitische terroristen die verantwoordelijk zijn voor de wreedheden in Irak, worden getraind door Britse oud-soldaten. Dat zeggen inlichtingenbronnen.
De Daily Star meldt dat verschillende Britse oud-soldaten in Irak strijden. De Britse geheime dienst MI6 en de CIA onderschepten telefoongesprekken, hackten e-mails en spraken met agenten die banden hebben met islamitische terroristen.
“We weten dat leden van IS in Irak en Syrië worden getraind door mensen met een Brits accent en een militaire achtergrond,” zei een bron. “We hebben informatie waaruit blijkt dat veel van de jonge Britse mannen die zich aansluiten bij IS worden getraind door andere Britten.”
De bron zei dat nieuwe rekruten die zich aansluiten bij IS eerst goed worden getraind voordat ze mogen deelnemen aan de strijd. “Er zijn naar schatting zo’n 600 Britten die voor IS strijden,” zei de bron. “Het zal geen verrassing zijn dat een aantal van hen een militaire achtergrond heeft.”
De Britse oud-soldaten leren de terroristen onder meer hoe ze zorgvuldig met munitie moeten omgaan, alleen gericht moeten schieten en geen kogels moeten verspillen aan doelen die te ver weg zijn. De jihadisten leren daarnaast hoe ze een verrassingsaanval moeten uitvoeren en hoe ze overdag en ’s nachts het beste kunnen patrouilleren.
[Daily Star]
Verpleegkundige Nadia slaat alarm: ‘We moeten hier echt mee stoppen, het maakt onze hele samenleving kapot!’
‘Heus spektakel’: Kans op zeldzame parelmoerwolken op pakjesavond
Israëlisch bedrijf teelt cannabis waar je niet high van wordt
Leerlingen privéscholen laten vaccins steeds vaker schieten
Sterftecijfer vliegt omhoog in Europese landen met hoge vaccinatiegraad: ‘Extreem ongewoon’
Boek: Russische marine heeft geregeld aanvaringen met onderwateraliens en UFO’s
Bekende radiopresentator noemde vaccinweigeraars ‘idioten’ en zo zit hij er nu bij
Explosie aantal hartaandoeningen weggewuifd als ‘postpandemische stressstoornis’
‘Verontrustende trend’: Boeing-piloot krijgt kort na opstijgen fatale hartstilstand