Paus Franciscus heeft gisterochtend een opmerkelijke toespraak gehouden voor enkele duizenden jongeren in de Paulus VI-zaal van het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar de wapenhandel. “De industrie van de dood zal blijven duren zolang machtigen geld verdienen aan de wapenhandel,” zei hij.
“Veel machtige mensen willen geen vrede omdat ze profiteren van oorlog,” aldus de paus. Hij legde de kinderen uit dat de wapenindustrie achter elke oorlog zit. “Dit is serieus. Enkele machtige mensen verdienen hun brood met de productie van wapens. Ze verkopen die wapens aan een land, dat ze vervolgens gebruikt tegen een ander land,” citeerde persbureau AGI Franciscus.
“Het economische systeem draait om geld, niet om mannen en vrouwen,” vertelde het hoofd van de Rooms-katholieke Kerk aan de 7000 kinderen. “Oorlogen worden gevoerd om nog meer winst te maken. Er kan geen vrede zijn zonder gerechtigheid.”
Vredeswerker
De paus maande de kinderen tijdens de ontmoeting tot een persoonlijke bekering, waarbij zij er zelf mee beginnen om de wereld een beetje beter te maken. “Als wij samen iets doen, iets goeds of iets moois, verandert iedereen,” zei hij.
Paus Franciscus vroeg de kinderen om allen ‘vredeswerker’ te worden en om samen aan een wereld van vrede, verdraagzaamheid en gastvrijheid te bouwen. “Belangrijk is dat wij conflicten steeds opnieuw bijleggen.” Hij zei nog dat de vrede geen product is van een industrie. Zij moet elke dag opnieuw worden gewonnen. “Er moet dag na dag aan worden gebouwd met ons leven, onze liefde, onze arbeid, onze naasten en onze wederzijdse welwillendheid.”
[RT]






De meeste patiënten hebben geen baat bij medicijnen. Arts legt uit waarom de moderne geneeskunde een grote bedreiging is
Great Reset: Rockefeller Foundation publiceerde in 2020 plan om ‘voedselsysteem te transformeren’
Elon Musk haalt uit naar radicale zoon van Soros: ‘Kun je ophouden met proberen de beschaving te vernietigen?’
“Geheimzinnige nazitrein in Pools tunnelcomplex bevat achtste wereldwonder”
Zo ziet een hamburger van McDonald’s er na 5 jaar uit
Witte Huis over onderzoek naar klimaatverandering: “We steken daar geen geld meer in. Dat is geldverspilling”
Zo worden we razendsnel een oorlog ingerommeld: ‘Dit is zo gevaarlijk’
Voor de Grieken is het te laat, voor Europa nog niet (video)
Europarlementariër over voordracht Hoekstra als Eurocommissaris: ‘Schaamteloos besluit’