De coalitiepartner van de Italiaanse premier Berlusconi dreigt uit de regering te stappen wegens de schuldencrisis en de manier waarop het land daar weerstand aan moet bieden.
De partij Lega Nord is fel gekant tegen de opgelegde hervormingsplannen. Partijleider Umberto Bossi stelde vandaag dat ‘de regering gevaar loopt’.
Zijn partij is fel tegen het voorstel om de pensioenleeftijd te verhogen naar 67 jaar. “De situatie is moeilijk, heel gevaarlijk. Dit is een dramatisch moment,” aldus Bossi.
Berlusconi overlegt vandaag met partijgenoten en prominenten van de Lega Nord om tot een akkoord te komen. De Italiaanse minister van Infrastructuur en Transport, een partijgenoot van Berlusconi, Altero Matteoli, zei dat er nog ‘onderhandelingsruimte’ is.
Italië verkeert in ernstige financiële problemen. Het land heeft een torenhoge staatsschuld en heeft Europa nodig voor steun. In ruil daarvoor eist Brussel ingrijpende bezuinigingen en hervormingen. Hervormingen die Lega Nord niet wil.
Tijdens de EU-top van afgelopen weekend werd Berlusconi door zijn collega’s in Europa al opgeroepen meer tempo te maken met economische hervormingen en bezuinigingen, om de Italiaanse schuldenlast van 1,9 biljoen euro terug te dringen en de economie een impuls te geven.
Bossi ziet ook niets in het idee om Italië tijdelijk door een technische regering van financiële experts te laten leiden. Deze regering zou allerlei pijnlijke hervormingen moeten doorvoeren. Maar volgens Bossi is er maar één optie als de regering valt en dat zijn nieuwe verkiezingen.
Vorige week overleefde Berlusconi nog een vertrouwensstemming in het Italiaanse parlement. De premier ligt zwaar onder vuur vanwege talrijke corruptieschandalen en vermeende affaires.
Bron: Volkskrant.nl
Gerelateerd: De zaak is allang out of control
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Zit ik dan de rest van mijn leven in de beveiliging?’ Volgens Hugo de Jonge is het tijd voor vergeving
Politieagent verbreekt na 70 jaar stilte over waarneming van vliegende schotel ‘met 2 aliens aan boord’
Deze journalist is tegen opheffen van coronamaatregelen en wil dat overgebleven vaccins opgemaakt worden
Pas op voor leugens over de Syrische Witte Helmen. Ontdek wat hier werkelijk achter zit
Monsanto verbannen uit Europees Parlement. Ongehoord wat dit bedrijf allemaal doet
Jackfruit: het wondergewas van de toekomst?
Advantaam gaat aspartaam vervangen
Muppets halen uit naar Fox News (video)
Onze democratie wordt gekaapt. Nieuwe theatervoorstelling onthult hoe jij als kiezer voor de gek wordt gehouden