Wetenschappers hebben een mysterieus molecuul aangetroffen in het brein dat mogelijk verantwoordelijk is voor een zeldzame slaapstoornis.
Het vreemde molecuul wordt een ‘somnogen’ genoemd en kan ertoe leiden dat mensen moeilijk wakker kunnen worden na vele uren te hebben geslapen.
Het somnogen bestaan net als een eiwit uit aminozuren, aldus hoogleraar neurologie David Rye van de Emory-universiteit. “Mensen die er last van hebben voelen zich alsof ze in een soort mist rondlopen en wel fysiek wakker zijn, maar niet mentaal,” voegde hij toe.
Hersenvocht
De peptide werd aangetroffen in gewone hersenen en hersenen van mensen die last hebben van de aandoening. Het molecuul kan wetenschappers helpen begrijpen hoe het brein verschillende bewustzijnsstaten reguleert.
Rye en zijn collega’s ontdekten dat mensen die aan hypersomnia lijden ongewoon veel behoefte hebben aan slaap door overmatige aanmaak van het molecuul in hun hersenvocht. Het werkt als een soort slaappil. Hersenvocht, ook wel liquor of cerebrospinale vloeistof genoemd, bevindt zich in de hersenen en het ruggenmerg.
GABA
Het onderzoek is gisteren verschenen in het tijdschrift Science Translational Medicine en beschrijft hoe het hersenvocht van mensen die lijden aan hypersomnia een stofje bevat dat het effect van gamma-aminoboterzuur (GABA) versterkt. GABA is een aminozuur dat in het lichaam fungeert als een neurotransmitter.
Benzodiazepines, barbituraten en alcohol versterken het effect van GABA en veroorzaken daarmee een demping van de activiteit van het centrale zenuwstelsel, slaperigheid, verslechterde coördinatie, afgenomen concentratie en vergeetachtigheid. Alcohol versterkt bovendien de werking van benzodiazepines en barbituraten.
Gedurende het onderzoek bestudeerden Rye en zijn collega’s zeven patiënten die zelfs na ruim voldoende nachtrust slaperig bleven.
Bron: Foxnews.com
Gerelateerd:
- Meisje met zeldzame aandoening slaapt 64 dagen achtereen
- Antidepressiva verhogen kans op hersenbloeding
- Hoe Amerika verslaafd is geraakt aan legale heroïne (video)
- Tot 50 procent meer kans op dementie door slaappillen
- Veel meer mensen verslaafd aan slaappillen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Aluminium in vaccins is de enige oorzaak van de autisme-epidemie. Dit weten we na 5 jaar medisch onderzoek
Deze twee nieuwe onderzoeken maken in één oogopslag duidelijk waarom de overgrote meerderheid van de bevolking ziek is
Vrijmetselaars houden hervormingen tegen. Hoe ver reikt de macht van deze schimmige kliek?
Bontenbal wil tussen de 40.000 en 70.000 asielzoekers per jaar erbij: ‘Dit gaat toch helemaal nergens over’
Deze 6 mysteries zetten je ongetwijfeld aan het denken
‘Je hoeft geen rechercheur te zijn om te zien dat Rutte hier keihard staat te liegen’
Nederlandse regering blijkt vurig pleitbezorger van Grote Reset
Aliens ‘werken al samen met onze overheden, maar dat wordt stilgehouden’. Britse ex-parlementskandidaat doet opzienbarende uitspraken
Drie mysterieuze metalen bollen vallen uit de lucht in Peru. Dit ging eraan vooraf