In september vorig jaar stond huisarts Rob Elens voor het medisch tuchtcollege. De gezondheidsinspectie had hem aangeklaagd omdat hij hydroxychloroquine en ivermectine aan patiënten had voorgeschreven.
Minister Hugo de Jonge drong vanaf mei 2021 steeds nadrukkelijker aan op tuchtrechtelijke vervolging van Elens, blijkt uit vrijgegeven Wob-documenten.
De tuchtraad berispte hem vanwege een aantal corona-uitspraken. De boete ging van tafel. “De huisarts heeft niet in strijd gehandeld met de Geneesmiddelenwet door het off-label voorschrijven van HCQ en ivermectine,” oordeelde het tuchtcollege.
Voorkomen van gezichtsverlies
De bestuursrechter komt tot een ander oordeel. In de beroepszaak die Elens aanspande tegen de minister van VWS zei de rechter dat de boete van 3000 euro die de minister hem oplegde, terecht is.
De huisarts heeft aangekondigd in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak. “Ik vind dat de bestuursrechter er een potje van heeft gemaakt,” citeert Medisch Contact hem.
De rechtszaken en tuchtzaken die nog lopen of zijn afgerond, vijf stuks, gaan volgens hem enkel en alleen over het voorkomen van gezichtsverlies van de minister of de inspectie.
Een frikandel is geen kroket
Elens kreeg ook nog een boete van ruim 12.000 euro opgelegd vanwege het 12 keer voorschrijven van HCQ en 94 keer voorschrijven van ivermectine voor de behandeling van postcovid en vaccinatieschade. Die wil hij ook aanvechten.
De huisarts zei eerder tijdens een bijeenkomst van BVNL, waar hij zich bij heeft aangesloten, dat ivermectine werkt tegen corona en dat De Jonge hem op alle mogelijke manieren wilde aanpakken.
Elens vindt dat artsen de vrijheid moeten kunnen hebben om keuzes te maken. “Een frikandel is geen kroket. Experimentele gentherapie is geen vaccin.”
Eerherstel
Hij krijgt steun van collega Els van Veen. “Ooit komt er eerherstel voor huisarts Rob Elens. En ook al komt er geen eerherstel: elke arts hoort zijn geweten te volgen en te handelen volgens de artseneed.”
In Australië is het verbod op ivermectine sinds vorige maand weer geschrapt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“De Telegraaf-maffia”: dit zijn de links met Bilderberg en D66
Amerika traint terroristen in 19 kampen in Syrië. Militair expert spreekt zich uit
Australische Plaat breekt in tweeën
Amerikaanse helikopters pikten IS-leiders op in Syrische stad. Ooggetuigen vertellen wat ze hebben gezien
Zo kies jij de juiste verzekering voor je auto
Lord Rothschild waarschuwt dat Nieuwe Wereldorde in gevaar is. Is dit het begin van het einde?
Niet artsen, maar Big Tech-bedrijven gaan over jouw gezondheid
Er zit een GPS in je brein
Parlementaire enquêtecommissie corona aangesproken: waarom ontbreekt onderzoek vaccinatieschade?