
Oud-minister Ronald Plasterk heeft op Twitter hard uitgehaald naar Europarlementariër Guy Verhofstadt. De Belgische oud-premier suggereerde op het sociale medium dat de Britse media verantwoordelijk zijn voor de Brexit. “Zelfs als het in Groot-Brittannië regent, krijgt de EU de schuld.”
“Nee, u hebt Brexit veroorzaakt,” reageerde Plasterk. “Door nooit te luisteren.”
Nadat Franse en Nederlandse kiezers ‘nee’ hadden gestemd bij het referendum pleitte u voor een nog hechtere federale unie, aldus de PvdA’er.
Ambities
“De ambities van Brusselse bureaucraten staan nauwere samenwerking binnen Europa in de weg,” benadrukte hij.
Eerder dit jaar zei Plasterk over de bureaucraat:
“Deze Guy Verhofstadt is vol verantwoordelijk voor de Brexit, door voortdurend te drukken op de ‘ever closer union’, die mensen niet willen. En hij gaat door, net zolang tot ook andere landen genoeg krijgen van zijn ‘diepe unie waar je nooit meer uit kan’.”
Misbruik
De oud-minister vindt verder dat de EU misbruik maakt van de coronacrisis door Noord-Europa niet alleen noodhulp, maar ook eurobonds te laten bieden aan Zuid-Europa.
Hierdoor staan wij voortaan garant voor oude en nieuwe staatsschulden van Italië en andere landen waar de financiën niet op orde zijn.
No, you led to Brexit. By never listening. Sending, never receiving. After the referendum in France and in the Netherlands said ‘no’ you insisted on an even closer federal union. The functional ambition of Brussel bureaucrats stands in the way of a Europe of close collaboration.
— Ronald Plasterk (@RPlasterk) March 29, 2020
Wapens voor massamisleiding: We zijn verzeild geraakt in een complete media-oorlog
Masonische obelisk en kathedraal beschadigd door aardbeving
Er is nog veel onduidelijk, maar RIVM en Kuipers weten zeker dat apenpokken gevaar zijn voor volksgezondheid: ‘Bizar!’
Gigantisch ‘actief watersysteem’ verborgen onder het oppervlak van Mars. Wetenschappers vinden nieuw bewijs
Hitlers Schatkaart: ‘Het is ronduit opmerkelijk te noemen dat nooit eerder iemand al deze historische raakvlakken heeft benoemd’
Thuis succesvol handelen: CFD’s als jouw weg naar winst, vanuit huis
Pijnlijke stikstofplannen Wiersma vallen niet in goede aarde: ‘Het Boeren Burger Bedrog van de BBB wordt steeds duidelijker’
Kwaliteitscontrole op medicijnen schiet tekort
Evita kreeg de diagnose eierstokkanker. Lees hier hoe ze haar ziekte binnen vier maanden wist te overwinnen