Wetenschap

Wetenschappers: “Koude kernfusie bestaat echt”

Help mee door dit artikel met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Koude kernfusie – een revolutionaire energiebron die 25 jaar geleden werd ontdekt, maar al snel in het verdomhoekje werd gedrukt – is bezig aan een comeback.

In een reeks van 34 wetenschappelijke artikelen die in het tijdschrift Current Science zijn gepubliceerd, zeggen kerngeleerden uit landen als India, de VS, China, Japan en Frankrijk dat koude kernfusie echt is en serieus moet worden genomen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Met de studies willen de mensen achter het tijdschrift de wetenschappelijke gemeenschap op de hoogte brengen van de nieuwste bevindingen op het gebied van koude kernfusie of LENR (Low-Energy Nuclear Reactions).

“Kritiek was voorbarig en schadelijk”

“Het fenomeen bestaat echt en heeft de potentie om in de nabije toekomst in de praktijk te worden toegepast,” zei Mahadeva Srinivasan, een gepensioneerde natuurkundige van het Bhabha Atomic Research Centre (BARC) in Bombay.

Bij kernfusie smelten de kernen van verschillende atomen samen. Wanneer atomen van lichte elementen zoals waterstof samensmelten, wordt hierbij iets van de massa omgezet in energie.

In 1989 deelden elektrochemici Martin Fleischmann en Stanley Pons de wereld mede dat zij kernfusie op kamertemperatuur hadden bereikt. Dit nieuws werd als een sensatie opgevat, zowel in de internationale pers als in de wereld van de wetenschap.

Binnen zes weken werden de vondsten van het tweetal onderuit gehaald op een bijeenkomst. Vanaf dat moment werd het min of meer bewezen geacht dat deze vorm van kernfusie niet mogelijk is. Deze kritiek op koude kernfusie ‘was voorbarig en schadelijk’, stelt Michael McKubre van SRI International in Californië in zijn rapport.

E-Cat

“Er is nu meer dan genoeg bewijs dat koude kernfusie wel degelijk optreedt,” zei A. Meulenberg van het Science for Humanity Trust in de VS. “We hebben direct bewijs dat het effect echt is,” voegde Abdul-Rahman Lomax van het Infusion Institute in Massachusetts toe.

“Deze ontdekking is te belangrijk om genegeerd te worden,” zei Srinivasan. “Onderzoek naar LENR verdient de steun van overheidsagentschappen, wetenschappelijke academies en de private sector.”

Hij zei dat de Italiaan Andrea Rossi al een werkende LENR-reactor heeft uitgevonden en met twee bedrijven samenwerkt om voor 2020 een model op de markt te brengen. De zogeheten E-Cat produceert geen radioactief afval en er komt geen straling bij vrij.

Volgens Srinivasan is er voor de traditionele kernreactoren geen plaats in de toekomst. “Door het ontbreken van neutronen en gammastraling bij koude kernfusie, is het een schone vorm van kernenergie.”

[Zee News]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je dit waardevol?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

53 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
henk001
henk001
10 jaren geleden

Koude kernfusie werd niet “in een verdomhoekje gedrukt.” Het nieuws van Fleischmann en Pons werd skeptisch ontvangen en met zeer goede reden. De kernfysica vertelt ons dat om (positief geladen) atoomkernen te laten fuseren de afstotende elektrische kracht moet worden overwonnen. Hier is heel veel bewegingsenergie voor nodig, want anders zullen de kernen op korte afstand van elkaar afbuigen en niet met elkaar in aanraking komen. Veel bewegingsenergie betekent een hoge temperatuur. In combinatie daarmee moet ook de dichtheid voldoende groot zijn, anders raken ze elkaar nog steeds niet. De claim van Fleischmann en Pons was gebaseerd op twee dingen: ze zeiden dat ze meer energie uit hun opstelling kregen dan ze er in stopten, (want er moest wel elektrische energie in gestopt worden) en ze maten meer neutronen dan in de achtergrondstraling verwacht mocht worden. Hoewel skeptisch, zijn verschillende teams over de wereld toen aan de slag gegaan om de opstelling van F&P na te bouwen en de metingen over te doen. Geen van deze teams heeft de resultaten kunnen herhalen en, wat belangrijker was, F&P zelf ook niet! Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat er systematische meetfouten zijn gemaakt. F&P waren ook geen fysici, maar chemici, dus ze waren buiten hun expertise-gebied bezig geweest, en dan zie je wel eens iets over het hoofd.
Sindsdien zijn er allerlei fringe-wetenschappers (Srinavatan) en regelrechte charlatans (Rossi) met allerlei claims gekomen, maar geen van deze claims kon ooit worden hard gemaakt. Het vertoont nu alle eigenschappen van wat Langmuir “pathologische wetenschap”noemde: “Er zijn gevallen waar geen oneerlijkheid aan te pas komt maar waarbij mensen tot foute resultaten komen omdat ze niet voldoende begrijpen wat mensen zichzelf kunnen aandoen als het gaat om subjectieve effecten, wishful thinking of drempelinteracties die hen op een dwaalspoor brengen. Dit zijn voorbeelden van pathologische wetenschap die heel veel aandacht krijgen. Gewoonlijk zijn er al honderden artikels over gepubliceerd. Soms blijven ze zo’n 15 of 20 jaar en verdwijnen dan langzaam”(http://nederlands.skepdic.com/dict_pathwetschap.htm)
Het Indiase tijdschrift Current Science heeft als editor dezelfde Srinavatan die een van de belangrijkste auteurs is van veel artikelen.
Het moet onderhand toch een beetje beginnen te knagen dat al 25 jaar nog nooit een werkende opstelling onafhankelijk (dus zonder dat de maker invloed heeft op de metingen en zonder geheimzinnigheid (Rossi’s E-Cat) is getest.

sonja
sonja
10 jaren geleden

Dit is toch veel beter. Een ‘eigenwijze’ wetenschapper die zijn levenswerk van SEAG heeft gemaakt. Kost een paar centen en geen kerntroep en zo komt hier aan te pas. http://www.trueactivist.com/this-alternative-energy-source-has-potential-to-make-us-healthier/

Kalki
Kalki
10 jaren geleden

Ninefornews publiceerde eerder:
https://www.ninefornews.nl/koude-kernfusie-gaat-andrea-rossi-de-energiemarkt-veroveren/

‘Onlangs sprak de Italiaanse uitvinder Andrea Rossi over de laatste ontwikkelingen rond zijn E-Cat, een technologie die gebaseerd is op koude kernfusie, of meer precies: low energy nuclear reactions (LENR).’

Die Rossi is dus al goed onderweg.

x-rossi-fan
x-rossi-fan
10 jaren geleden

Het verhaal van Rossi heb ik in ’t begin fanatiek gevolgd. Het bevestigd de stelling ‘wat te mooi is om waar te zijn, is meestal niet waar’. Hij begon zo mooi met een goedkope energie oplossing, gemaakt voor het volk. Hij had zijn fabriek al drie jaar verwarmd met zijn proefopstelling(…), maar bij de eerste testopstellingen bleven maar gebrekkige bewijsvoeringen en openheid van zaken een hoofdrol spelen.
Toen ineens was daar Amerika in het spel, hij liet zich wegkopen (wat nou voor het volk?) en de zeecontainer met een indrukwekkend aantal E-cats (foto van dit artikel) leek voor ons Europeanen voor ons ogen weggestolen te worden door die smerige yankees. Nu, zoveel jaar later, is het nog steeds geen wereldnieuws dus vraag je je af of het nu wel of juist niet een mislukking is. Never trust a yankee, since 911.
Dus dit artikel is een beetje een open deur intrappen want ik zie verder geen bronvermelding of mis ik iets?

MoNgOoL
MoNgOoL
10 jaren geleden

In een reeks van 34 wetenschappelijke artikelen die in het tijdschrift Current Science zijn gepubliceerd, zeggen kerngeleerden uit landen als India, de VS, China, Japan en Frankrijk dat koude kernfusie echt is en serieus moet worden genomen.

Links naar de artikelen or it didn’t happen…

trackback
BOINNK!!! | Tijdsgebonden nieuwsfeiten verzameld door: Arie Goedhart
10 jaren geleden
Waakzaam
Waakzaam
10 jaren geleden

Koude kernfusie, kijk naar de zon.

Hoe anders is het mogelijk ufo’s vlakbij de zon waar te nemen: http://sohowww.nascom.nasa.gov/

Hier een mega ufo die zich even oplaadt bij de Son: https://www.youtube.com/watch?v=6SEVowZGEq4

Hie nog een fraai voorbeeld: https://www.youtube.com/watch?v=V-hRVSeCv9E

Bud
Bud
10 jaren geleden

Die koude kernfusie komt er niet maar is er al,! Dat is voor mij toch wel Zeker.
Maar dat we er niets van weten komt niet alleen door het amerikaanse leger.

michiel001
michiel001
10 jaren geleden

@Henk001

Hebben ze nou nog een beetje goeie pensioen regeling bij de Shell?

Meneer Johan
Meneer Johan
10 jaren geleden

Skepsis is toch die website die beweert dat 9/11 geen inside job was?
Dat het meest onwaarschijnlijke scenario het meest waarschijnlijk is?

Meneer Johan
Meneer Johan
10 jaren geleden

Mooie docu over Pons en Fleischmann / koude kernfusie; ‘Heavy Watergate’.

https://www.youtube.com/watch?v=LMh2HCUCWPE

Bonusje
Bonusje
10 jaren geleden

Natuurlijk bestaat koude kernfusie niet. Immers juist extreme hitte moet toch de energie geven? En bedoeling van kernfusie etc is toch juist energie door hitte?

Jaap
Jaap
10 jaren geleden

De aarde was volgens vele gevestigde wetenschappers en gelovigen in de middeleeuwen plat. De hele goe gemeente blijft daar achter aan rennen tot men er uiteindelijk niet meer omheen kan dat het niet zo is.

Vernieuwingen komen veelal tot stand door de enkele authentieke denker buiten de kaders en niet door de gemiddelde wetenschapper die de grenzen van de “bestaande” wetenschap accepteert zonder “open mind”.

Nuchter
Nuchter
10 jaren geleden

Ik ben heel benieuwd waar de schrijver van dit artikel zijn bronnen haalt. Er is theoretisch geen enkel bezwaar tegen koude fusie, echter is onze kennis op dit moment niet toereikend om een praktische toepassing mogelijk te maken.
Zoals henk001 al duidelijk maakt gaat het bij het fuseren om het overwinnen van de electrostatische afstoting van twee atomische nuclei. De truc hierin is om ze zo dicht bij elkaar te brengen dat de nucleaire aantrekkingskracht de electrostatische afstoting teniet kan doen.
Op dit moment kunnen we dat (al sinds enkele decennia overigens) echter niet op een controleerbare manier (resultaat: de waterstofbom). Dit is tot nu toe de enige praktische toepassing van fusie die we tot nu toe hebben bereikt en wat dat betreft slechts de eerste stap op de fusie-ladder, nl. het samenvoegen van waterstof tot helium. Om hier een controleerbaar proces van te maken kost op dit moment meer energie aan input dan dat je eruit krijgt.
De meest belovende theoretische methode op dit moment is het combineren van een deuterium nucleus (een waterstof isotoop met in de kern een proton en een neutron) met tritium (een isotoop met een proton en twee neutronen). Dit zou leiden tot een helium nucleus (2 protonen, 2 neutronen), een vrije neutron en 17,6 MeV aan energie. Om dit in de praktijk toepasbaar te krijgen is echter nog een behoorlijk stuk kennis nodig over het gedrag van atomaire en sub-atomaire deeltjes.
Het grootste probleem hierin is dat we te maken hebben met deeltjes die onderdeel uitmaken van een atomaire structuur, oftewel zgn fermionen. Fermionen zijn deeltjes die zich keurig gedragen en netjes de regels volgen. Dit in tegenstelling tot bosonen, die gewoon een stelletje anarchisten zijn die alles aan hun laars lappen.
Om dit verschil in gedrag praktisch voorstelbaar te maken:
Stel, een bekende acteur geeft een one-acter in een theaterzaal. Het publiek heeft van tevoren gereserveerd en heeft op hun kaartje een rij- en stoelnummer staan. Iedereen gaat netjes op hun plaats zitten maar 1 minuut voor aanvang blijkt de zaal verre van uitverkocht. De acteur ziet de lege stoelen op elke rij en nodigt de mensen uit om, gezien vanaf het podium, de rijen op te vullen. Mensen staan op en gaan naar voren. Ze vullen eerst de eerste rij, dan de tweede, de derde enz. Op deze manier krijgt iedereen de meest optimale plaatsing om de voorstelling te zien. Dit zou typisch fermionen gedrag zijn (denk hierbij aan de plaatsing van electronen in atomaire schillen).
In het andere geval hebben we een stadion concert van een bekende pop artiest. Voor aanvang zit iedereen her en der verspreid over het veld. Op het moment dat de artiest op het podium verschijnt staat iedereen op en stormt naar voren, elkaar desnoods verdrukkend om vooraan te staan. Dit zou typisch boson gedrag zijn.
Waar we nu naar aan het kijken zijn is of het mogelijk is deze verschillende gedragingen te combineren om zo de bekende ‘wetten’ te omzeilen.

Bonusje
Bonusje
10 jaren geleden

“Er is nu meer dan genoeg bewijs dat koude kernfusie wel degelijk optreedt,” zei A. Meulenberg van het Science for Humanity Trust in de VS. “We hebben direct bewijs dat het effect echt is,”

Absolutely Not .. er zijn wel meer redenen en oorzaken en methoden om Neutronen emmisie te veroorzaken. En dat is enig pseudo bewijs waarmee gestreden wordt…neutronentelling

Dus het is mogelijk dat ze ter fraude hun experimenten vervuild hebben met mischien wel een gammastraler dat Neutronen los slaat. Zie ook neutron gun op youtube

Bonusje
Bonusje
10 jaren geleden
Bonusje
Bonusje
10 jaren geleden
Anne
Anne
10 jaren geleden

Maar Henk001…. (en de ander sceptici),

Als je het onderwerp goed gevolgd had wist je waarom de E-cat werkt zoals geclaimd door Andrea Rossi.

Daarvoor moet je de wetenschappelijke publicaties ook echt lezen… dan wist je nu ook HOE de coulomb force wordt overwonnen in de E-cat. Hieronder een link naar een publicatie van eergisteren waar het reactie pad van de E-cat wordt beschreven! (en dat is NIET in strijd met de huidige Fysica wetten!)

Vergeet vooral niet de comments en eerbetonen aan Andrea Rossi te lezen onderaan de pagina….
HET GROTE NIEUWE BEGIN IS AL BEGONNEN.
http://www.e-catworld.com/2015/04/08/rossi-helium-found-in-e-cat-reaction/

De gebruikte en zeer geringe hoeveelheden waterstof eindigen als HELIUM !!! Meer uitleg lijkt me overbodig toch?!

Back to top button
53
0
We lezen graag je reactie!x