Er is weer nieuws rond de energiekatalysator (E-Cat) van Andrea Rossi. Hij belooft de wereld met zijn apparaat schone en goedkope energie te leveren.
Verschillende wetenschappers hebben onafhankelijk van elkaar twee prototypes getest onder zeer gecontroleerde omstandigheden.
In een paper schrijven ze dat de E-Cat overtollige warmte produceert met een hogere energiedichtheid dan iedere andere conventionele energiebron, inclusief benzine.
Wetenschappelijke nieuwsgierigheid
De wetenschappers komen uit Zweden en Italië en zijn onder meer verbonden aan de Universiteit van Bologna en het Koninklijk Instituut voor Technologie in Stockholm.
Hoogleraar theoretische natuurkunde Hanno Essén, één van de wetenschappers, zei dat er plannen zijn om het paper aan te bieden aan een academisch tijdschrift.
“Ik heb de E-Cat van Rossi nu enkele jaren gevolgd en deelgenomen aan twee experimenten,” zei hij. “Er is altijd een risico dat je carrière en reputatie worden beschadigd, maar voor mij is wetenschappelijke nieuwsgierigheid belangrijker.”
De twee prototypes, de E-Cat HT en E-Cat HT2, hebben volgens de meest voorzichtige schattingen een energiedichtheid van respectievelijk 680.000 Wh/kg en 61.000.000 Wh/kg. Aangezien benzine een energiedichtheid heeft van 12.000 Wh/kg, heeft de E-Cat de potentie om alle andere energietechnologieën omver te blazen.
Handelsgeheim
In eerste instantie werd gedacht dat de reactie in de E-Cat werd veroorzaakt door koude kernfusie, maar nu denken de meeste onderzoekers dat de technologie is gebaseerd op low-energy nuclear reaction (LENR).
De wetenschappers mochten niet in de stalen cylinder kijken die de brandstof bevat. De brandstof bestaat uit nikkelpoeder, waterstofgas en een katalysator met onbekende additieven. Deze katalysator is een handelsgeheim en maakt het voor onafhankelijke wetenschappers onmogelijk om precies te begrijpen hoe het apparaat werkt.
De onderzoekers zijn begonnen met een nieuwe test die zes maanden duurt. Ze hopen te achterhalen waar de overtollige warmte precies vandaan komt.
Bron: Phys.org
Gerelateerd:
- Koude kernfusie: Gaat Andrea Rossi de energiemarkt veroveren?
- NASA geeft koude fusie toe
- Energie van de toekomst: Koude fusie en ‘vrije energie’ (video)
- Test koude kernfusie systeem succesvol
- E-Cat produceert 800 procent meer energie dan input
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ophef om rapport dat ‘seks met minderjarigen normaliseert’
Epilepsie bij kinderen effectief te bestrijden met natuurlijk middel. Deze professor levert meer bewijs dan we ooit hebben gehad
Rapport: “Britse monarchie zat achter 9/11”
Doodse stilte rond Pfizer Papers: ‘Dit kan wel eens de grootste misdaad tegen de mensheid ooit zijn’
Mysterieuze mummies ontdekt in Siberië. Welke verloren beschaving leefde daar?
“EU is een fascistische, communistische dictatuur”
Zweden registreert meer dan 30.000 gevallen van ‘ernstige’ bijwerkingen door coronavaccins
Levende en dode aliens Roswell-crash bevinden zich in geheime legerbasis. Man die er 39 jaar werkte doet nu zijn verhaal
Beelden feestende menigte Groene Plein Tripoli afkomstig uit India