Mens en Dier

Paul Rosenmöller stapt voortijdig op bij pensioenfonds ABP: ‘Hij dient voor de rechter te worden gebracht’

Help door dit artikel met jouw vrienden op je social media te delen!

Paul Rosenmöller, Eerste Kamerlid voor GroenLinks-PvdA treedt af als bestuurder bij pensioenfonds ABP. Hij zou aanvankelijk per 1 december stoppen, maar nu legt hij zijn werk al per 1 maart neer.

Volgens het ABP heeft hij die beslissing ‘al in april vorig jaar genomen’. Dat heeft te maken met een andere werk-privébalans en de wens om ruimte te maken voor een jongere bestuurder, beweert een woordvoerder. De kritiek op mogelijke belangenverstrengeling heeft volgens de woordvoerder niets van doen met zijn voortijdig vertrek. Waarop journalist Syp Wynia zegt: “Tuurlijk niet.” En oud-bestuurder Geert Dales vraagt: “Denken die lui nou echt dat we gek zijn?”

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Twee petten op kan gewoon niet

In 2023 bleek dat ABP, dat dol is op groen beleggen, over het jaar daarvoor een rendement boekte van -17,6 procent (-96,9 miljard euro). Datzelfde jaar werd er wel 797 miljoen euro uitgetrokken voor prestatievergoedingen.

“Op mijn verzoek is hij weg bij ABP. Twee petten op kan gewoon niet,” vindt Eerste Kamerlid Martin van Rooijen. Hij vroeg Rosenmöller op 24 oktober vorig jaar al of hij bereid is één van zijn twee petten af te zetten. “Antwoord heeft wel lang geduurd. Nu duidelijkheid.”

Voor de rechter

Voormalig Statenlid Eelco van Hoecke voegt toe: “Hij dient voor de rechter te worden gebracht en verdient wat mij betreft enkel nog water en brood!”

Zou ik ook doen als ik 97 miljard euro had kwijtgemaakt, aldus oud-Kamerlid Harm Beertema. “Even een finale kwijting in orde maken voor 1 maart en klaar is Kees.”

Auteur en spreker Hans van Tellingen vindt het ‘niet meer dan terecht’ dat Rosenmöller opstapt. “De ambtenarenpensioenen zijn niet in goede handen door niet renderende ‘groene’ beleggingen.”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

Interessant

Vond je dit belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.9 142 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

90 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Eleonora
Eleonora
1 jaar geleden

Kan Rosenmuller dan ook even wat duizenden terugstorten in de pensioenpot?

Martien
Martien
1 jaar geleden

Wil weer zijn straf ontlopen

Vrijheid??
Vrijheid??
1 jaar geleden

En zo komen de grootgraaiers overal mee weg!!

Betje
Betje
1 jaar geleden

Geen woorden voor, hoeveel miljard is er nog meer verdwenen zonder bonnetjes??? De pensioenen zijn al jaren niet meer geindexeerd…. We zijn enkel maar werkpaarden voor de corrupte overheden en eenmaal met “pensioen” word je gedegradeertdt tot useless eater…

Hans
Hans
1 jaar geleden

En alle vorig kabinetten die een greep in de pot hebben gedaan? In dit geval treft ook de commissie die zijn aanstelling beoordeeld heeft schuld. Hoe kun je iemand aanstellen, die geen referenties in die wereld heeft en meer activist is dan financieel deskundig. Dat is vragen (en krijgen) om problemen.

Joost
Joost
1 jaar geleden

Gewetenloze en zielloze schurk !

En gaat hij hierbij gewoon even maar mee weg komen ?

Hij had sowieso nooit als bestuurder bij het ABP mogen komen als Pol Pot aanhanger !

Alles is door en door verrot !

Oostwest-Thuisbest
Oostwest-Thuisbest
1 jaar geleden

Die groene Khmer socialisten als Paul Rosenmöller zijn pure zakkenvullers en oplichters…..het is nog steeds sLinks lullen, rechts vullen…..opsluiten inderdaad…!!!

Zhukov
Zhukov
1 jaar geleden

niet alleen voor geld achter over drukken (lees jatten)
maar het beledigen van Pim Fortuyn door hem te vergelijken
met Hitler waar hij voor moet berecht worden
en waar hij gewoon mee weg gekomen is de communist
aanhanger van Pau Pot
walgelijk mannetje maar ja links he dan mag het allemaal
ooit eens een gesprek met Thierry gezien met deze paarde…l
na gesprek gaf Thierry hem een hand en deze deze maf klapper
doet alsof Thierry een ernstig besmettelijke ziekte heeft
door aan zijn hand te ruiken en dan afgeven aan zijn jasje
ik heb werkelijk geen goed woord over over voor de ZAKKENVULLER!!!!

snappie
snappie
1 jaar geleden

De grootste linkse loeder van dit land

Anja Heij
Anja Heij
1 jaar geleden

Ik weet een heel goede nieuwe invulling van zijn werk-privébalans: 24 uur per dag introspectie in een kleine, be(ge)sloten ruimte. Daarbij heeft hij gelijk zijn platina vliegkaart niet meer nodig, hetgeen heel goed is voor het milieu én hij heeft ook zeer weinig eigen geld nodig dus dat kan hij aan de gemeenschap teruggeven.
En dan nog vind ik dat hij bijzonder coulant behandeld wordt.

Ron
Ron
1 jaar geleden

Maar intussen heeft deze rat het wel gedaan en de vraag is: Wordt deze aktivistische belegging nog teruggedraaid? Met dat casinopensioen kun je bij voorbaat bedenken wat er gaat gebeuren met ons pensioen. Ook dit heerschap laat weer een puinbak achter. Als die groenen. Óók Halsema en al die gekken als piri trut van de Tweede Kamer.

Petra
Petra
1 jaar geleden

Een boete zo hoog dat hij zijn pensionering in armoede door zal brengen lijkt mij de passende straf.

Dit is wat hij vele anderen heeft bezorgd.

Henk
Henk
1 jaar geleden

Mismanagement is strafbaar. Helaas zijn alle rechters in dit land extreemlinks.

Max
Max
1 jaar geleden

Zijn toch ook wel heerlijke baantjes hè. Je vult je zakken met steekpenningen. Pakt een bonus, ook bij wanprestaties, verliest miljarden geld van burgers, stapt weer op en iedereen is je na een jaar weer vergeten. Daarna is er altijd weer een baan bij ProRail, banken of burgemeester! Het is win win win voor al die bestuurders op topniveau!!

Ron
Ron
1 jaar geleden

Dodge moet door dat ambtenarenkorps en subsidieclubjes heen. Een flinke Dodge

Brigit
Brigit
1 jaar geleden

Voordat deze man het hazenpad kiest, zou hij eerst moeten zorgen voor het aanvullen van het door hem en zijn collega’s weggemaakte pensioengeld. Geld dat niet van het ABP is, maar wel van de mensen die ervoor hebben gewerkt.

Ron
Ron
1 jaar geleden

Spelen met andersmans geld om je domme ideeen ten uitvoer te brengen. En jezelf dan ook nog een flink salaris voor geven. Je moet het maar kunnen. Die lui hebben geen enkele moraal.

Max
Max
1 jaar geleden

Wil nog wel vermelden dat ik deze creap tweemaal gezien heb op straat. En hij oogde tweemaal zeer ongelukkig. Je weet niet wat er schuilgaat in deze duistere personen. Ze vrezen elke dag en zijn diep ongelukkig. Vandaar ook de jaloezie op mensen die wel geluk halen uit de kleine dingen. Ik zou voor geen miljard willen ruilen met dit iele griezeltje!

Marianna
Marianna
1 jaar geleden

als een gewone werknemer een paar miljard “kwijt”raakt, wordt hij/zij vervolgd.

iemand, die gesettled is in de belangrijke banen, mag opstappen wanneer hij/zij er aan toe is?

Piet
Piet
1 jaar geleden

Links lullen en rechts vullen!

Robb
Robb
1 jaar geleden

797 millioen uitgekeerd aan prestatie vergoedingen
Niet gek dat deze ultra linkse graaier een andere werk-privé balans opteert!

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
1 jaar geleden

“Groene beleggingen”.

Ehm, beleggingen (zeker die van pensioenfondsen) dienen geld OP TE LEVEREN en wanneer er door de mensen aan de top van een pensioenfonds doodleuk (weg)geredeneerd wordt ; JA MAAR WIJ VINDEN DIT NU EENMAAL BETER, dan dienen zij HUN EIGEN GELD te gebruiken om in die geldverslindende groene waan te “beleggen” en NIET andermans geld.

Er kan nu al zo’n 50 jaar lang “groen” belegd worden en het heeft eigenlijk nog nooit echt geld opgeleverd, de enige reden dat het nog kan is omdat er iedere keer weer mensen zijn die niet verder kijken dan de ideologische verkoop praatjes mensen die denken Ja maar als IK het niet doe doet niemand het, dat klinkt er nobel maar DAT is hetzelfde als geld in een wensput kieperen, prima zolang het je eigen geld is en je het makkelijk kan missen.

Kom op zeg, zelfs die Elon Musk beweerd dat zijn elektro autootjes een “groene belegging” zijn die een “sustainable future” mogelijk zullen maken. terwijl ze natuurlijk niets anders zijn dan een verzameling toekomstig chemisch afval en daarbij ook nog eens veel slechter te recyclen dan genie Musk beweert.

MAAR zoals nu het geval in Nederland : De elektrische rijder MOET eindelijk ook wegenbelasting gaan betalen en ja dan is de lol er heel snel vanaf dus stapt het merendeel weer over op benzine auto’s.

Mensen vinden “groen” ontzettend leuk en interessant zolang het gesubsidieerd wordt LEES ; hun hobby betaald wordt door anderen.

Conclusie : Wanneer het geld gaat kosten is Jan met de pet al snel klaar met de ideologische kletspraatjes van de zelfverklaarde wereldverbeteraars, genieën en (voormalig) politici die Jan met de pet wel eventjes de les willen komen lezen vanaf hun groene kansel.

Jan met de pet kan zelf verdomd goed lezen, 1+1 bij elkaar optellen EN houdt er ook niet van om gedenigreerd te worden door lui die er zelf een bende van gemaakt hebben of nog steeds overal een bende van maken, DAT vergeten dit soort dwazen maar al te vaak.

Gene
Gene
1 jaar geleden

Dit soort mensen komt overal mee weg omdat het zgn ‘volk’ géén sikkepit van ruggengraat heeft. Zolang de uitkering op tijd is mort het volk niet…dit staat echter te veranderen en dan???

Geurtje
Geurtje
1 jaar geleden

Wat is er bij dit linkse zooitje nou wel in goede handen?
Toch helemaal niets!

Marcel Ringia
Marcel Ringia
1 jaar geleden

Vuile Groene NAZI, moordenaar en oplichter

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
1 jaar geleden

Rosenmöller is zelf HET schoolvoorbeeld van : links lullen, rechts vullen.

De kans is heel klein dat ie zijn eigen geld in die groene beleggingen heeft gestoken, misschien een paar duizend voor de vorm of om z’n geweten schoon te poetsen.

Bij nader inzien denk ik niet dat deze dwaas last heeft van een geweten. 😉

Cok
Cok
1 jaar geleden

Verrot Pol Pot geval

Gammaflitser
Gammaflitser
1 jaar geleden

Ze komen overal mee weg…

Egy sör
Egy sör
1 jaar geleden

Een beetje de kaag en voldemort strategie.
Als de koppen gaan rollen de pleiterik maken in de hoog dat men vergeeft en vergeet.
Hij zal wel weer doorrollen naar een volgend goedbetaaald baantje

!!!strijder!!!
!!!strijder!!!
1 jaar geleden

Och ja de pensioenen zijn op..ik heb niets meer te doen? En nu maar zo gauw mogelijk verdwijnen van het toneel!!!vieze vuile schoft dat je bent!!!

Marianne
Marianne
1 jaar geleden

Dankzij Dhr. Dales moest het Rijk miljarden bijlappen voor zijn metrolijn. Heeft hij verstand van financiën?
Geert Dales, in 2002 de Amsterdamse wethouder van Economische Zaken heeft spijt betuigt dat hij de zaken rond de Noord/Zuidlijn te rooskleurig heeft weerspiegeld.
Eerder deed hij dat al tijdens een besloten bijeenkomst in de ambstwoning van de burgemeester van Amsterdam; vanavond deed hij dat ook in het openbaar tijdens een discussieavond in de Balie in Amsterdam waarbij verschillende betrokkenen en deskundigen terugblikten op de aanleg van de Noord/Zuidlijn.
Die werd aanvankelijk begroot op 1,1 miljard euro, maar kostte uiteindelijk 3,1 miljard. Dales overtuigde de raad destijds dat de lijn binnen tijd en budget zou worden afgebouwd. Dat had hij niet moeten zeggen, erkent hij nu ook publiekelijk.
https://www.ovmagazine.nl/nieuws/dales-betuigt-weer-spijt-over-nz-lijn

Sophie
Sophie
1 jaar geleden

Ja, nu die Rosenmöller mede verantwoordelijk wordt gehouden voor het wanbeleid bij het ABP en 97 miljard van andermans geld in bodemloze putten heeft gegooid, kiest hij eieren voor zijn geld.
Zo ging het ook toen hij nog in de politiek actief was , een angsthaas die bij het eerste zuchtje tegenwind opstapt.
Hij zou levenslang terug moeten betalen wat hij gestolen heeft van mensen, die verplicht moesten deelnemen aan het ABP en nu het nakijken hebben.

Marcow
Marcow
1 jaar geleden

Communist en polpot bewonderaar.
Hij en zijn maatje Duiventak zijn wolven in schaapskleren.

En niet vergeten.

Oleehop
Oleehop
1 jaar geleden

Wat mij betreft de meest verachtelijke d66 schoft die er rondloopt. En dat wil wat zeggen dat je Jetten wat dat betreft kan verslaan.

Jack Schlangen
Jack Schlangen
1 jaar geleden

Deze psychopaat heeft de naam socialisme in de zin van sociaal democratie als drogreden gebruikt om het communistisch varken te kunnen uithangen, om zodoende meer geld, macht en aanzien te vergaren.

Remi
Remi
1 jaar geleden

Misschien kan Mark Rutte hem gratie verlenen.

Akbal
Akbal
1 jaar geleden

GITMO

Jesus is Lord
Jesus is Lord
1 jaar geleden

Volgens is het gewone volk toch ongeloofelijk dom
Maar toen waren de wappies die alles doorzagen

h.m. van norde
h.m. van norde
1 jaar geleden

Dit staatsgevaarlijke persoon moet per zsm in de boeien geslagen worden en voor jarenlang achter de tralies gezet worden…!!

nico
nico
1 jaar geleden
Polderkolder
Polderkolder
1 jaar geleden

Het ABP is in 1 jaar 96 miljard euro kwijt geraakt. Fijn dat woke en mulieu bewust beleggen. Hoeevl zal ik volgende maand MINDER krijgen?

Zonnetje
Zonnetje
1 jaar geleden

Where is the Money?
Retour dat gestolen geld!

Snappie
Snappie
1 jaar geleden

Rosemuller houdt van geld smullen, hij heeft de buit binnen en kan met pensioen voordat het allemaal op is
Wat een verschrikkelijke wanstaltig persoon met wanbeleid, wanbeheer en waanzin tussen zijn oren.
Pensioen? Nee in de bajes met dit soort Gajes.

Hoogerbeets
Hoogerbeets
1 jaar geleden

Wat weet Rosenmöller van beleggen? Al die bonussen moeten teruggestort worden en de top moet opstappen vanwege vriendjespolitiek. Die kutpolitici zorgen ervoor dat we geen pensioen overhouden.

Tom Poes
Tom Poes
1 jaar geleden

O, de “linkmiegel”, heeft genoeg bijeen gegraaid. Dat zal het wel zijn.

Nog niet!
Nog niet!
1 jaar geleden

“Und er vollendete seine Aufgabe und sah, dass es gut war. Der Pension zerstörte und er ging weg”.
Uittreksel uit het Oratorium “Die Vernichtung” van P. Rosenmüller.
Uitvoering met kalasjnikovs en politiegeweld onder leiding van de beroemde dirigent D.Schoof!
Verderop wordt min of meer dezelfde tekst gebruikt voor Post.nl.
Het is een groot Oratorium waar aan het einde bij de uitgang van het operagebouw onder de deuren veel bloed naar buiten stroomt. Toegang gratis of over gesubsidieerd.
De stoelbekleding is alvast rood gemaakt.

Brioche
Brioche
1 jaar geleden

Afrekenen van de 96 miljoen bij de uitgang. VERPLICHT ANDERS GEVANGENIS. Het is andermans geld waarvoor hard is gewerkt.

Nog niet!
Nog niet!
1 jaar geleden

Een ander oratorium van Rosenmüller is
“Les Sacqueboutiers de Utrecht”.
https://www.youtube.com/watch?v=ZhtvfLc65q0

Moeder 5
Moeder 5
1 jaar geleden

Word hem te heet onder de voeten

henry
henry
1 jaar geleden

Paul Rosenmuller, was hij niet mede verantwoordelijk voor de moord op Pim Fortuin? We hebben hier te maken met een draaideur crimineel.

Recaro
Recaro
1 jaar geleden

Hij heeft zijn zakken al gevuld dus word het tijd om op te stappen toch….of wordt het te heet onder zijn voeten

de leugen regeert
de leugen regeert
1 jaar geleden

De ratten verlaten het schip

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
1 jaar geleden

Een achterbaks ventje kun je wel zeggen.

Juan
Juan
1 jaar geleden

Deze man zijn job zit erop. Hij heeft 100 miljard van de ambtenaren gejat en gaat ergens anders door met zijn rooftocht. Wie stopt hem?

Koddebeier
Koddebeier
1 jaar geleden

De baantjes carrousel moet stoppen, die oud politici verzieken meer in de aan hun toegespeelde baantjes dan ze goed maken !!

gerritje
gerritje
1 jaar geleden

amerika in het klein , zodra ze nattigheid voelen met de staart tussen de benen er van door, wat is het hier toch ook net zo een linkse oplichtersbende

Julia
Julia
1 jaar geleden

Weer zo een gevluchte smerige linkse crimineel het wordt heet onder zijn voeten dus de uitweg is om zo snel mogelijk de post te verlaten na rijkelijk eigen zakken te hebben gevuld en een pensioenpot ABP heeft leeg geroofd. Die vent zou veroordeeld moeten worden tot gevangenisstraf maar helaas hebben wij met een corrupte rechtstaat te maken dat vol zit met links betonrot. Vandaar dat al die criminelen lachend vrij rondlopen en het meest trieste is dat dit tuig nooit iets overkomt.

Dolf van de Klundert
Dolf van de Klundert
1 jaar geleden

Het ABP kan wat mij betreft niet genoeg de vernieling in worden gebracht.
De ambtenaren hebben het verdiend.

malion
malion
1 jaar geleden

Die denkt natuurlijk wegwezen voor ik een oproep krijg van het tribunaal, en misschien wel op de kaaiman eilanden gaan zitten…. maar we weten waar je woont.
Niet alleen pakjes zij terug te vinden met track and trace, maar heel veel foute mensen ook.

Ad bos
Ad bos
1 jaar geleden

Kijk ze lachen joh …. Miljarrrrrrden euro’s naar de klote . Maar dat mag de pret niet drukken hoor . “Lachen moet je als je geslacht word “ zei malle pietje ooit . ????⚰️

Pol Pot
Pol Pot
1 jaar geleden

Alle bonussen terugvorderen wegens WANPRESTATIES ook van de beleggingspecialisten die Platinum=salarissen en commissies rekenen!

Soesman
Soesman
1 jaar geleden

Zo zijn de communisten, zodra zij iets te vertellen krijgen, Roven zij gelijk de pot leeg en vullen hun zakken. Voor de tochten met die boef.

Jopie
Jopie
1 jaar geleden

Pensioen wat voor pensioen het wordt ons gewoon afgestolen door dit soort tuig als een rosenmoller

Verzet is niet zomaar
Verzet is niet zomaar
1 jaar geleden

Eerst leegroven dan snel weglopen rat!

Jeroen Mus
Jeroen Mus
1 jaar geleden

Dit is hoe de banencarrousel werkt: opzettelijk wanbeleid voeren en voordat de meerderheid dat doorheeft doordraaien naar een functie elders. “functie elders”: je bevalt ons niet of je bevalt de burgers niet? Maakt niet uit. Je hebt vuile handen gemaakt voor het systeem; ter bescherming van jezelf, je collega´s en het systeem moet je erin blijven, maar op een andere plek. Op je oude plek komt iemand die zegt het anders te gaan doen. Afhankelijk van wat de agenda voorschrijft gebeurt dat wel of niet. Er is geen samenhang tussen wat carrouselzitters zeggen en de waarheid.

Back to top button
90
0
We lezen graag je reactie!x