Iedere dag krijgen Russen van Poetin een dosis gif binnen via de media, stelde “Rusland-expert” Helga Salemon van The Hague Centre for Strategic Studies (HCSS) op NPO Radio 1.
Het is volgens haar heel moeilijk om uit de Kremlin-bubbel te komen. “Het is eigenlijk één grote Poetin-show.”
Wat een dijenkletser is dit zeg
Salemon en het HCSS werden na de uitzending op sociale media overladen met kritiek. Honderden negatieve reacties kwamen er.
“Haha, altijd lachen met de “experts” van HCSS die gelukkig zelf helemaal niet in een NAVO-bubbel zitten en uitsluitend objectief zijn en De Waarheid verkondigen, wat een dijenkletser is dit zeg!” schatert Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
“Iedere dag krijgen Nederlanders van de frontorganisaties van de #NAVO een dosis gif binnen via de media. Het is heel moeilijk om uit de Brussel-bubbel te komen…” https://t.co/Uu4CnwkX2B
— Ewald Engelen (foto: Sanne van den Elzen) (@ewaldeng) December 22, 2025
Totaal niet serieus genomen
Huisarts Els van Veen vraagt het ongekozen HCSS: “Hoe vinden jullie zelf dat het gaat? Gezien de reacties worden jullie totaal niet serieus genomen, en terecht. Met je dosis gif van Poetin.”
“Ik woon in Moskou, kijk naar Russische en Nederlandse tv, en ik denk dat er tegenwoordig meer gif in de Nederlandse media wordt gepompt, met opmerkingen als ‘de oorlog is erger dan die van onze grootouders’, enzovoorts,” stelt journalist Sonja van den Ende vast. “Salemon zit in de Nederlandse oorlog-bubbel!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






NOS: 38C in Siberië, warmt keihard op! Ondertussen in Siberië: ongewoon koud, sneeuw in juli
Schok: ‘Politie zet energiewapens in tegen Australisch vrijheidskonvooi’
Hoe de ultrarijken onder het mom van liefdadigheid de wereld overnemen
Een oorlogscrimineel geef ik geen hand. Geel hesje legt uit waarom premier Rutte volgens haar een oorlogsmisdadiger is
Kijk: Rutte geeft op het WEF toe dat hij bij de wereldelite hoort en meer
VIDEO: “Piramidestad op bodem Chinees meer is bewijs voor buitenaards bezoek”
Waarom zijn onze energierekeningen zo hoog?
10-jarige coauteur van studie lost wiskundige problemen op
VN: “Handelsverdrag TTIP is gevaar voor mensenrechten”