Statisticus Herman Steigstra heeft in een grafiek drie sterftes verwerkt: de totale oversterfte, de coronasterfte onder gevaccineerden en de coronasterfte onder ongevaccineerden.
In juni 2021 leek alles voorbij, maar in juli kwam eerst de onverklaarde oversterfte, die in september doorging als ‘deltagolf’. Er overleden veel minder mensen aan corona en daarvan was het overgrote deel gevaccineerd.
U heeft nog ruim drie maanden nadenktijd, of u ook de volgende #corona prik gaat halen. Misschien helpt deze grafiek om uw keuze te maken. We zien hier 3 sterftes sinds januari 2021, toen we begonnen met prikken.
1/ pic.twitter.com/LDOALTd9FI— Herman Steigstra (@SteigstraHerman) June 20, 2025
Steigstra: “Dat is gek, de deltagolf zou corona moeten zijn en het vaccin zou ons ertegen moeten beschermen. Maar minder dan één op de 10 van deze overlijdens was een ongevaccineerde, die aan corona overleed. Bizar toch?”
Desinformatie
Daarna volgden nog vier golven, onverklaard.
Slechts één op de 100 was een ongevaccineerd overlijden aan corona, stelt Steigstra vast. Er waren veel meer gevaccineerden dan ongevaccineerden, maar om dat dan een pandemie van ongevaccineerden te noemen, zoals Hugo de Jonge deed, gaat wel heel erg ver, benadrukt hij. “Desinformatie!”
Trend zet zich voort
Geen enkele ongevaccineerde gaat nog dood aan corona, maar er is wel 10 procent oversterfte ‘aan iets anders’.
Ondertussen zet de trend zich nog steeds voort. Een oversterfte afgelopen week van 387. 2000 meer sterfte alleen dit jaar in vergelijking met vorig jaar, waar circa 900 meer werd verwacht, merkt data-analist Hans Verwaart op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Overgrote meerderheid Tweede Kamer stemt tégen vredesonderhandelingen: ‘Ik sta versteld’
Minister van Ontwikkelingshulp financierde in 2023 het WEF met bijna een ton: ‘Was dit haar toegangskaartje tot Davos?’
Verheugde reacties op overwinning Giorgia Meloni: ‘Opdoffer voor bemoeial Von der Leyen’
Naar eer en geweten (gelogen): Rutte, Kaag en de nieuwe Kamervoorzitter
Mainstream politici doen alsof Syrië nu ‘bevrijd’ is: deze waarschuwing deed Baudet in 2018
Kroatische Europarlementariër haalt vernietigend uit naar EU-baas: ‘Die coronapas is krankzinnig’
Geheime Australische UFO-documenten openbaar
QR-code is niet ’tijdelijk’, maar permanent: ‘De zoveelste complottheorie die uitkomt’
India klaagt Monsanto aan voor biopiraterij, een unicum