Eind vorige week bereikten de EU-leiders na lang onderhandelen een akkoord over de digitale euro. Nederland heeft zich hard gemaakt voor strenge privacyvoorwaarden, niet-programmeerbaarheid en offline gebruik, schrijft de overheid in een nieuwsbericht.
De digitale euro is een digitale vorm van contant geld, uitgegeven door de Europese Centrale Bank (ECB).
Op zijn vroegst in 2029
De EU-landen zijn tot een akkoord gekomen nadat de Europese Commissie in juni 2023 een voorstel presenteerde voor de invoering van een digitale euro, die er op zijn vroegst in 2029 is.
Het Europees Parlement moet nog instemmen. Daarna moeten de EU-landen en het Europees Parlement samen tot overeenstemming zien te komen.
Ik vraag me oprecht af hoelang dit nog goed gaat
“EU-leiders” drukken er voortdurend zaken door die burgers niet willen, merkt huisarts Els van Veen op. Stemt de bevolking niet goed bij een referendum? Dan wordt het referendum afgeschaft. Stemt een parlement tegen? Dan ritselen “EU-leiders” het onderling en drukken zaken er gewoon door, voegt ze toe.
“Als EU-leiders niet eens toestemming hebben van parlementen, als deze mensen zich niets gelegen laten liggen aan referenda en verkiezingen, hoezo verwachten deze EU-leiders en de EU dan dat burgers zich aan hun regels houden?” vraagt Van Veen, die geen behoefte heeft aan een digitale euro of een digitaal ID. “Ik vraag me oprecht af hoelang dit nog goed gaat.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Etherische dimensie: delen we de aarde met onzichtbare levensvormen?
Superrijken verschansen zich in bunkers te midden van corona-uitbraak. ‘Het loopt storm’
Contact met vriendelijke Apuanen in de Andes
Hugo de Jonge zegt zich zorgen te maken om de rechtsstaat
RIVM: nanodeeltjes in mondkapjes kunnen schadelijk zijn voor de mens
Nachtmerrie voor Syrische bevolking. Zijn de media stom of doen ze alsof?
De Amerikaanse democratie brokkelt niet af, ze is al lang verdwenen, onthult deze unieke studie
Mainstream media vallen massaal Le Pen aan. Wordt ex-Rothschild-bankier de nieuwe Franse president?
Het is oorlog in Europa: ‘96% van de Europeanen heeft geen benul wat hen te wachten staat’