Demissionair premier Rutte is vrijdag afgereisd naar Oekraïne, waar hij de regering van president Zelensky meer materieel heeft toegezegd. Hij herhaalde dat Nederland Oekraïne blijft steunen.
Nederland gaat het land helpen om patrouilleboten te verkrijgen en levert daarnaast raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
Rutte zei dat Nederland Oekraïne ‘zal blijven steunen, en dit is cruciaal, ook wanneer elders andere crises ontstaan’.
500.000 doden inmiddels #Oekraïne en dan gaan deze heren samen lachend en als de beste vrienden op de foto? Hoe is dit in Gods naam mogelijk……wat is hier de gedachte achter? Ik vind dit ‘n misselijkmakende plaatje @MinPres. Dit deugt niet!! pic.twitter.com/2KVWRghU7d
— Marga Bult: Artiest-presentator-ex-verpleegkundige (@margabult) October 13, 2023
Dit deugt niet
Hij plaatste op social media een selfie van zichzelf met Zelensky. “500.000 doden inmiddels in Oekraïne en dan gaan deze heren samen lachend en als beste vrienden op de foto? Hoe is dit in godsnaam mogelijk? Wat is hier de gedachte achter? Ik vind dit een misselijkmakend plaatje. Dit deugt niet!” zegt artiest en ex-verpleegkundige Marga Bult.
Financieel journalist Arno Wellens reageert: “Rare oorlog, het is een soort populariteitswedstrijd geworden. Je kunt ook helpen zonder selfies, maar dit moet om de één of andere reden.”
“Rutte weeral op bezoek bij zijn grote vriend Zelensky die hij nog meer oorlogsmateriaal heeft beloofd. Wanneer gaat hij op bezoek in Jeruzalem?” vraagt oud-Statenlid Eelco van Hoecke.
Walgelijke oorlogshitserij
Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) merkt op dat Nederlanders ‘helemaal klaar zijn’ met de ‘walgelijke oorlogshitserij’.
“In de categorie ‘dingen die ik nooit zal begrijpen’,” aldus Telegraaf-journalist Wierd Duk.
Ziek
“Ondertussen sterven er dagelijks honderden jongemannen en deze twee die overduidelijk niet in het bezit zijn van enig empathisch vermogen vinden het nodig om een selfie te maken. Walgelijk,” vindt onafhankelijk energieadviseur Simone Juffermans.
Zelensky en Rutte staan ook samen op de foto bij een soldaat die zijn arm is kwijtgeraakt. Columnist Marianne Zwagerman vraagt: “Lukt het solliciteren een beetje, Mark?”
“Ziek!” schrijft financieel expert Ab Flipse.
Wat ik hierbij voel? Een schaamteloos, uiterst gevoelsarm en moreel kompas. 😳 pic.twitter.com/suXkAdpUcq
— Marga Bult: Artiest-presentator-ex-verpleegkundige (@margabult) October 14, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“E-sigaret is veel ongezonder dan je denkt”
Overheid wil ALLE koeien in 2030 ’toxisch’ voeradditief geven
Ondertussen in Israël: Lord Rothschild en Murdoch boren naar olie in bezet gebied
Gevaarlijke concentraties chemische stoffen uit zonnebrandcrème aangetroffen in bloed. Wel of niet insmeren?
Piloot legt twee UFO’s vast boven Tungurahua-vulkaan (video)
Marioepol lag een jaar geleden volledig in puin. Zo ziet de stad er nu uit
Hoogleraar en universitair docent schrijven vlijmscherp artikel over coronabeleid: ‘Draconisch’
Welgeteld drie ‘wakker’: Kijk hier het college van jurist Jeroen Pols voor gehersenspoelde Utrechtse rechtenstudenten
Levensverzekeraars geconfronteerd met forse stijging sterfte: ‘Het is verbazingwekkend’