Premier Rutte laat gaten graven in onze duinen om ‘de kustbescherming te verbeteren’. Klokkenluider Huig Plug nam in duingebied Meijendel een kijkje bij één van deze gaten in de zeereep, om precies te zijn bij paal 95, en maakte er een alarmerende reportage over.
“Een gat door de mens gecreëerd, door de regering,” zegt Plug. Achter het gat bevindt zich het waterwingebied voor Zuid-Holland. “Gezellig.”
Op de klimaattop in Dubai sprak Rutte over ‘loss and damage’: waar moet de bevolking heen als er een dijkdoorbraak komt of de zeespiegel gaat stijgen. “Wie gaat er nou gaten in een dijk maken? De zee gaat stijgen en de Nederlandse regering gaat gaten maken in de zeereep. Wat nou als er een dijkdoorbraak komt die gecreëerd is door de regering zelf? Bizar. Welke gek doet zoiets?”
“Dit is toch niet uit te leggen?”
Kunnen die misschien vervolgd worden?
“Als je gaten maakt in de dijk dan gaat ons zoet water eraan. Daar hoef je niet voor gestudeerd te hebben. Welke geestelijk gestoorde ambtenaren zijn hiermee bezig geweest? Kunnen die misschien vervolgd worden?” vraagt Plug zich af.
Er waren twee mogelijke varianten. De zuidelijke variant is uitgevoerd: de noordelijke variant bleek niet mogelijk, omdat achter dit gedeelte van de zeereep er geen hoge gesloten duinenrij aanwezig is. Bij een eventuele doorbraak van de zeereep zou het zeewater helemaal kunnen doorstromen tot in de vallei Bierlap.
Dichtgooien
“Boodschap aan Rutte en kompanen: gooi zo snel mogelijk alle gaten dicht die jullie aan de kust hebben gegraven. Geestelijk gestoorde idioten. Dichtgooien,” zegt Plug nog.
In een artikel op de website van waterleidingbedrijf Dunea lezen we over de zogeheten kerven die zijn aangebracht in de zeereep: “Het is heel spannend om deze ‘gaten’ te maken in de ‘dijken’ van het land.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Too big to jail: waarschijnlijk geen straf voor Wall Street-topmannen
Wybren van Haga dient motie in over wet die ons allemaal criminaliseert, let vooral op BBB
Kijk: directielid van De Nederlandsche Bank weet ook niet zo goed waarom de digitale euro er moet komen
De puinhopen van 96 jaar relativiteit
Greta Thunberg inspireert niet. Ze is het slachtoffer van kindermisbruik. Waarom het circus rond het klimaatmeisje een schijnvertoning is
Er staat iets groots te gebeuren op de zon
Eén van de belangrijkste wetenschappers ter wereld: “Meeste kankeronderzoek berust op fraude”
Aantal medische noodgevallen explodeert: 950 procent meer ziekenhuisopnames vanwege pijn op de borst
Feiten over vaccins die velen nog niet weten. Robert F. Kennedy jr. doet tijdens dit interview een boekje open