Woensdag ontstond er consternatie in het Europees Parlement tijdens de inbreng van Marcel de Graaff (FVD). Hij zei dat de rapporten over deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland ‘pure propaganda’ zijn.
“Rusland heeft miljoenen vluchtelingen opgevangen. Waaronder gelukkig ook honderdduizenden kinderen die door het Oekraïense leger werden en worden gebombardeerd,” vervolgde De Graaff.
“Het parlement moet zich tegen deze Oekraïense oorlogsmisdaden uitspreken. Het Internationaal Strafhof moet Zelensky hiervoor vervolgen,” vindt het Europarlementslid.
(Video verwijderd? Klik hier...)
De hypocrisie is hemeltergend
Oekraïne is bovendien zelf de grootste leverancier van kinderen voor pedonetwerken, mensensmokkel en orgaanhandel, benadrukte hij. “Het heeft hiervoor kinderkennels met draagmoeders. In Rusland krijgen kinderen een traditionele opvoeding en opleiding. In het Westen krijgen ze transgender-indoctrinatie, hormoonblokkers en genitale verminking.”
De hypocrisie is hemeltergend. Het Westen moet ophouden met deze oorlogshitserij, riep De Graaff.
Tijdens zijn toespraak begonnen andere Europarlementariërs te schreeuwen en werd zijn microfoon dichtgedraaid. Elisabetta Gualmini sprak het Europarlement toe om de woorden van De Graaff te veroordelen. Ze schreeuwde dat ‘we pro-Poetin nep-propaganda niet mogen tolereren’ in het huis van de democratie. Daarnaast beschuldigde ze De Graaff van liegen:
Volstrekt onacceptabel
Ook Michaela Sojdrova sprak over ‘Poetin-propaganda’:
Er werd zelfs een brief gestuurd naar de leden van het Europees Parlement over de ‘onacceptabele opmerkingen’ van De Graaff.
Hij reageerde dat zijn beweringen gestaafd worden door feiten. Het is misschien een onaangename waarheid, maar dat betekent niet dat je een gekozen Europarlementariër de mond mag snoeren. De oproep tot censuur in het Europarlement is volstrekt onacceptabel, zei hij.
De Graaff riep het Parlement op om de ‘abjecte brief’ terzijde te schuiven.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hoofdagent neemt ontslag na ‘wappiedemo’s’: Ik kan dit niet meer. Ik ga eraan kapot
Tiemen Romkes is net als de meeste andere Urkers niet ingeënt: ‘We hebben hier veel verstandige mensen’
Moderna-baas kondigt zonder blikken of blozen nieuwe mRNA-prik tegen hartfalen aan
Journalist gaat aangifte doen tegen liegende NOS. Dit zijn de redenen
De dood van het internet (en een opvallende uitspraak van BlackRock-baas Larry Fink)
Op de grootste begraafplaats ter wereld in Irak waren geesten rond. Dit maken grafdelvers mee
Elon Musk: “Automatisering maakt universeel basisinkomen onvermijdelijk”
Reiki: op een natuurlijke manier genezen
Is dit hoe Nederland er in 2050 zal uitzien?