Van ons wordt verwacht dat we dag in dag uit verantwoordelijk, beleefd, productief, bedachtzaam, geduldig, betrouwbaar en succesvol zijn. Het probleem is dat niemand een heel leven lang zo kan blijven leven.
In de moderne maatschappij is heel weinig ruimte voor afwijkend gedrag. We moeten iedere dag om klokslag 09.00 uur aan ons bureau zitten. Tot ’s avonds laat blijft de boog gespannen. We kunnen alleen maar blijven doorgaan.
Tics en aandoeningen
Dat kan ertoe leiden dat we misschien te veel drinken, midden in de nacht wakker worden, verslaafd raken aan het internet, onszelf kalmeren met pillen en allerlei tics en aandoeningen ontwikkelen.
De zogenaamde ‘geestelijk gezonde’ wereld is ook aardig gestoord. We stellen onszelf ten doel de planeet energetisch op te blazen. We werken om zware economische targets te halen, waardoor we eigenlijk alleen maar tijd hebben voor werk.
Giftige media
We verdrinken in giftige media en hebben onrealistische verwachtingen over ons lichaam, relaties en familie. Geen wonder dat we af en toe even moeten doordraaien als corrigerende actie. Zodoende kunnen we ons opnieuw verbinden met emoties en inzichten die we vanwege de alledaagse sleur geen aandacht hebben kunnen geven.
Als we instorten lijkt het voor collega’s, vrienden, familie en vreemden misschien alsof we gek geworden zijn en dat we een aandoening hebben. Het is echter een teken dat je normaal en gezond bent. Het is de wereld om je heen die gek is.
[Collective-evolution via The School of Life]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Foto van ‘Christusfiguur’ in de lucht boven Argentinië houdt de gemoederen bezig. Zo wordt er gereageerd op social media
Oncologieverpleegkundige neemt na 17 jaar ontslag om de waarheid over kanker te verkondigen
Twee leden van de elite hebben vernietigende kritiek op hun eigen achterban. Zo erg is het gesteld in Nederland
Held verzorgt 500 dieren in nucleaire zone bij Fukushima (video)
De media misleiden het volk over Syrië
Prof. Pierre Capel waarschuwt: ‘We gaan zware tijden tegemoet’
Vier astronauten onderworpen aan ‘leugendetectortest’. Zagen zij echt buitenaards leven?
De digitale dictatuur is in aantocht: ‘Was toch een complottheorie?’
Frans Timmermans wil Europese kruisraketten diep Rusland inschieten: ‘Doe dat nou maar gewoon’