De Britse premier Starmer gaf zondag een waarschuwing af aan deelnemers van de zwaarste rellen in jaren in Groot-Brittannië. “Ik garandeer dat jullie er spijt van krijgen,” zei hij.
“Extreemrechts geweld,” zei de premier over de betogers. Volgens hem zijn minderheden het doelwit.
Hij zei ook dat de relschoppers opgepakt worden en dat ook mensen die online aan ophitsing doen worden aangepakt.
Two Tier Keir
Starmer reageerde na de rellen die uitbraken na de dood van George Floyd heel anders. Hij zei dat de reactie van toenmalig president Trump op de ‘vreedzame’ protesten een ‘belediging voor de mensheid’ was.
De rellen wierpen volgens hem een licht op het racisme, de discriminatie en het onrecht waar zwarte en etnische minderheden mee geconfronteerd worden.
Hierom wordt de Britse premier inmiddels ook wel Two Tier Keir genoemd. Een video die de totale hypocrisie van de Britse regering blootlegt, werd weggecensureerd:
Deze video die de totale hypocrisie van de Britse regering blootlegt is weggecensureerd. https://t.co/l7ExSLA56c pic.twitter.com/qw0VtTCnqY
— Harm Beertema (@harmbeertema) August 6, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Media
Ook de media meten met twee maten. Wanneer de dader van een strafbaar feit een allochtoon is, dan vermelden de media dat niet omdat afkomst ‘niet relevant’ zou zijn. Wanneer het slachtoffer een allochtoon is, dan vinden de media dat ineens wél heel erg relevant:
Let er maar eens op:
– wanneer de dader van een strafbaar feit een allochtoon is, dan vermeldt NOS dat niet (omdat afkomst “niet relevant” zou zijn),
– wanneer het slachtoffer een allochtoon is, dan vindt NOS dat ineens wél heel erg relevant.#NOS #misleiding #FVD pic.twitter.com/2DkI4KwAPn
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) August 6, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Filmpje: vrouw valt flauw en begint te stuiptrekken in vaccinatiecentrum
Volgens de media kleurt Nijmegen ‘donkerrood’. Dit zijn de cijfers
Jetten mag ‘walgelijke’ dingen zeggen terwijl Baudet tot 16 keer toe wordt onderbroken. Bekijk dit felle en ‘objectieve’ Nieuwsuur-debat
VS niet in Syrië om IS te bestrijden, maar om het land leeg te plunderen. Hebben de terroristen hulp van buitenaf?
Vlucht MH370: Cover-up door de Maleisische overheid?
Europarlementariër pleit tegen wereldbestuur WHO: ‘Volstrekt foute strategie’
Hoogleraar vernietigend over griepvaccin
Overheid past website stilletjes aan: mag een werkgever wel/niet vragen of een werknemer geprikt is?
300 wetenschappers: “Genetisch gemodificeerd voedsel niet bewezen veilig”