Voorzitter van de Europese Commissie Jean-Claude Juncker ontvouwde gisteren in het Europees Parlement zijn plannen voor het komende politieke jaar.
De Brit Nigel Farage had geen goed woord over voor eurocraat Juncker. Hij vergeleek de EU met het communistische regime in de Sovjet-Unie.
De politicus opende de aanval op Juncker na diens State of the Union in Straatsburg.
Belediging
“Uw voorstellen doen denken aan regimes van weleer,” zei Farage. “De manier waarop u Polen en Hongarije behandelt moet hen doen terugdenken aan het communistische Sovjet-verleden.”
“Het enige wat ik kan zeggen is: Goddank dat we weggaan,” voegde hij toe. “U heeft niets geleerd van de Brexit.”
Volgens de oud-voorman van Ukip was Junckers speech een belediging voor de democratie.
Meest zorgwekkende
“Dit was de meest zorgwekkende speech die ik ooit heb gehoord,” zei Farage. “Wat u zegt is: Brexit is gebeurd, vol gas vooruit!”
Hij vervolgde dat Juncker en zijn collega’s machtige ongekozen mensen op hoge posities neerzetten, waaronder ‘een minister van Financiën die ingrijpt wanneer hij dat nodig acht’ en ‘plannen voor een Europees leger dat een agressiever beleid volgt’.
Zonder toestemming
En dat alles wordt gedaan zonder toestemming van de burger, aldus Farage. Hij sprak van een zorgwekkende, ondemocratische Europese Unie.
Hij merkte op dat Juncker meer Europa wil, maar dat daardoor het populisme alleen maar verder zal aanwakkeren.
Bekijk het fragment hieronder terug:
[Express]







Simone Kerseboom: de WHO moet worden opgeheven in plaats van nog meer macht krijgen
Volkskrant-columnist roept op om bijeenkomsten van FVD te verstoren: ‘Waarom is ze niet gearresteerd?’
‘Amerika verplaatst biolabs van Oekraïne naar Tsjechië en Bulgarije’
Europa stort niet in elkaar, maar wordt opnieuw geboren (video)
Journalist volgt rechtszaak tegen Bill Gates cum suis op de voet en is ‘giga geschokt’: ‘Heel griezelig’
Deze nieuwe uitvinding verwarmt je huis zonder gas. Te mooi om waar te zijn of kan heel Nederland van het gas af?
Meeste mensen die nu sterven met corona zijn gevaccineerd (maar volgens de media is dat geen slecht teken)
Man filmt vliegtuig dat ‘chemtrails achterlaat’ in lucht boven Colorado. Dan verschijnt opeens dit vreemde, cirkelvormige object in beeld
Wat zijn ze in Bergen op Zoom aan het doen? ‘Wie niet geregistreerd staat riskeert boete’