De FBI onderzoekt de schietpartij in San Bernardino, waarbij 14 doden en 21 gewonden vielen, officieel als een terreurdaad. De FBI wil weten of de daders nog andere aanslagen planden en wat de precieze motieven waren.
De familie van Syed Farook, één van de schutters, was niet op de hoogte van de radicalisering van het tweetal. “Er klopt gewoon niks van dat deze twee in staat zijn om zich te gedragen als een soort van Bonnie en Clyde,” zei advocaat David S. Chesley tegenover CNN. “Het is gewoon belachelijk. Het is onbegrijpelijk.”
“Tashfeen Farook is nooit eerder betrokken geweest bij een schietpartij,” ging hij verder. “Ze weegt maar iets van 40 kilo dus het is niet waarschijnlijk dat ze in staat was een wapen of vest te dragen.”
Sandy Hook
De advocaat zet vraagtekens bij de informatie die door de politie en de FBI is gegeven. Hij trok een parallel met de schietpartij op de basisschool Sandy Hook in 2012. Volgens Chesley is dat incident ook heel anders gebeurd dan de autoriteiten ons willen doen geloven.
“Na Sandy Hook waren er veel vragen over de echtheid van het incident,” zei de advocaat. “Er zijn wel dingen gevonden, maar we weten niet hoe die er zijn gekomen.”
Op de vraag of hij de gebeurtenissen rond de schietpartij op de basisschool in twijfel trekt, antwoordde Chesley: “Ik wil alleen zeggen dat er veel over is gespeculeerd. Veel mensen zeggen dat het anders is gegaan dan men beweert. Er is geen twijfel over dat het incident heeft plaatsgevonden en dat er bewijs is gevonden, maar we zetten vraagtekens bij een deel van dat bewijs.”
De schietpartij op de basisschool in Connecticut resulteerde in de dood van 20 leerlingen, zes leerkrachten, schutter Adam Lanza en zijn moeder Nancy. Volgens complottheoretici heeft de schietpartij nooit plaatsgevonden. Zij menen dat het incident in scène is gezet om strengere wapenwetgeving af te dwingen.
Geboeid
De familie van Farook vertelde eerder aan de FBI dat collega’s hem hadden gepest vanwege zijn lange baard. Hij zou het in de weken voor het incident ook aan de stok hebben gehad met een joodse collega.
Chesley zei dat Syed en Tashfeen geboeid waren gevonden in het voertuig dat was doorzeefd met kogels. “Er kloppen gewoon heel veel dingen niet,” zei hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Schaamteloze promotie voor de 15-minutenstad in de media
Westers complot tegen Assad is mislukt. Is de verwoestende oorlog in Syrië hiermee bijna voorbij?
Een Nieuwe Wereld: de transitie die nodig is om in harmonie met elkaar en met de planeet te leven
Schokkende nieuwe details over moordaanslag Trump: ‘Dit is onacceptabel’
Advocaat veegt vloer aan met D66-Kamerlid Jan Paternotte: ‘Deugneus’
Wilders plaatst cartoon waarin hij Klaus Schwab verslaat, Timmermans not amused
Onderzoekster Smart Cities slaat alarm: ‘Het is krankzinnig’ wat ze in Nederland van plan zijn
Wetenschappers: Dit is de echte oorzaak van klimaatverandering (en het heeft niets te maken met mensen)
Nederland laaiend op Kaag: ‘Dus madam geeft even 72 miljoen zuur verdiend belastinggeld weg’