De Radboud Universiteit (D66) geeft geen toestemming voor een lezing van emeritus hoogleraar Paul Cliteur, die uitgenodigd was door de Groot-Nederlandse Studentenvereniging (GNSV).
De universiteit geeft na maanden van intern overleg aan de lezing niet te faciliteren vanwege “veiligheidsredenen”. De universiteit wil niet zeggen om welke specifieke veiligheidsoverwegingen het gaat. Het is dus een onwelgevallige lezing.
En wie is de voorzitter van het college van bestuur van de Radboud Universiteit? Niemand minder dan partijvoorzitter van D66 Alexandra van Huffelen. De oud-staatssecretaris die haar kont afveegde met aangenomen Kamermoties. Die Alexandra van Huffelen.
Vage bewoordingen
Cliteur zou een lezing geven over cultuurmarxisme, dat volgens Omroep Gelderland, de staatsomroep van Gelderland, “geen wetenschappelijke basis heeft en door academici en historici wordt beschouwd als een complottheorie met antisemitische wortels”. Ja, echt. “Behalve door de academici die dat niet vinden, maar die mogen dus niet spreken op de campus,” sneert voorzitter van de GNSV in Nijmegen Daan Meershoek op sociale media.
“De universiteit schermt in vage bewoordingen, maar weigert te verduidelijken welke concrete dreigingen er zijn,” zegt Meershoek tegen Omroep Gelderland.
Gedachtenpolitie
Harvard-hoogleraar Alain-Laurent Verbeke zei eerder in het tv-programma Buitenhof dat “[Trump] een punt heeft dat de universiteiten te unidimensionaal zijn meegegaan in die radical left, in de radicalisering van woke, in een bijna gedachtenpolitie en in een cancelcultuur”.
Verbeke zei dat conservatieve studenten al jaren naar hem toe komen om te zeggen dat ze hun mening niet durven te geven omdat er een gedachtenpolitie is. “Ze zijn bang dat ze eruit gegooid worden als ze dat doen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zo doet de publieke omroep verslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen: ‘Gewoon van ons belastinggeld betaald dit’
Mysterieuze objecten gefilmd bij internationaal ruimtestation ISS
Bill Gates: bij de VOLGENDE pandemie beschikken we over gigantische mRNA-fabrieken
Kijk: Eerste Abrams-tank verwoest op slagveld in Oekraïne
Is de scheur in het Washington Monument een bovennatuurlijk teken?
Pierre Capel verbaast zich over propaganda rond prikkie: ‘Niet alleen mijn broek zakt af, maar de rest ook’
Bultruggen van over de hele wereld redden andere dieren en niemand weet waarom
“Schokkende conclusies”: Overgrote deel Nederlandse winkelwagens ‘ernstig vervuild’, E. colibacterie aangetroffen
Dit is de oversterftegrafiek waar zelfs Ongehoord Nederland zijn vingers niet aan durfde te branden