Gérard Delruelle, de voormalige topman van het Belgische industrieel bouwbedrijf Sybetra, zegt in een interview met La Libre Belgique dat de inval in Irak in 2003 was gebaseerd op een enorme leugen. Delruelle was zelf jarenlang actief in Irak.
Volgens de oud-topman zijn de Britse ex-premier Tony Blair en de toenmalige Amerikaanse president George W. Bush verantwoordelijk voor de opmars van Islamitische Staat in Irak. Delruelle noemt hen criminelen.
In 2002 kreeg de wereld te horen dat een door België gebouwde meststoffabriek in Al Qaïm, op de grens tussen Irak en Syrië, een directe bedreiging zou zijn voor de Verenigde Staten. Volgens Delruelle, destijds projectleider van de fabriek, klopte daar helemaal niets van.
Leugenachtige beslissingen
“Saddam Hoessein vormde geen bedreiging, niet voor Groot-Brittannië en niet voor de Verenigde Staten,” zei de vroegere Sybetra-baas. “Deze tweede westerse interventie in Irak heeft wanorde veroorzaakt in het land. Sinds de tussenkomst van de Amerikanen zijn er elke dag aanslagen. IS is voortgekomen uit deze leugenachtige beslissingen.”
Afgelopen week bleek uit een Brits overheidsrapport dat oliebelangen het belangrijkste motief waren om oorlog te voeren in Irak. Eerder legden vrijgegeven Britse overheidsdocumenten de link tussen de Iraakse invasie en oliebelangen al bloot.
Belangrijkste
BP ontkende altijd strategische belangen in Irak te hebben en Blair noemde de oliesamenzweringstheorie altijd ‘absurd’. Maar uit de documenten blijkt dat vijf maanden voor de invasie de toenmalige Britse minister van Handel barones Symons, aan BP vertelde dat de regering vond dat Britse oliemaatschappijen recht hadden op een deel van de enorme Iraakse olie- en gasreserves ‘in ruil voor Blairs bereidheid om de Amerikaanse militaire plannen te steunen’.
Terwijl BP openlijk zei dat het geen strategische belangen had in Irak, vertelde het bedrijf in vertrouwen aan de minister van Buitenlandse Zaken dat Irak ‘het belangrijkste was dat het in lange tijd had gezien’.
[HLN]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Er is een nieuw filmpje van Yuval Harari en dit keer maakt hij het wel heel bont
Nieuwe planeet gevonden in ons zonnestelsel, Niburu?
VIDEO: Deense bioboer (79) runt boerderij op basis van stand hemellichamen en oerinstinct dieren
Bijwerkingencentrum van Agnes Kant doet niks met meldingen: ‘Lareb Lariekoek’
Jan ‘leve de wetenschap’ Paternotte positief getest op corona: ‘Dat heet karma’
4x toxische stoffen in je eten: ‘we vergiftigen onze kinderen massaal’
Fleur Agema geeft De Jonge flinke uitbrander: ‘Niemand snapt uw beleid nog’
Drama in Duitsland: jongen (12) sterft twee dagen na tweede Pfizer-vaccin
Europarlementariër geeft in 3 minuten 3 redenen waarom wereldwijd pandemieverdrag gevaarlijk is