Het menselijk brein creëert haar eigen versie van de realiteit en de wereld zoals we die om ons heen zien is grotendeels een schijnvertoning. Dat zegt een gerenommeerde Britse wetenschapper.
Professor Bruce Hood verkent de grenzen van het menselijk bewustzijn tijdens een serie lezingen voor het Koninklijk Instituut van Groot-Brittannië, het oudste onafhankelijke onderzoeksinstituut ter wereld.
De psycholoog zal onechte herinneringen inbrengen bij mensen uit het publiek en gebruikt zakkenrollers om te demonstreren hoe gemakkelijk mensen afgeleid zijn. Hij tracht te bewijzen dat we veel minder controle over onze eigen beslissingen en percepties hebben dan we denken.
“Een groot deel van de wereld is een schijnvertoning. We zijn ons slechts voor een klein deel bewust van wat er om ons heen gebeurt,” zei professor Hood tegenover The London Times. “We denken een uitgebreid panorama voor onze ogen te hebben, maar alles wat we ooit zullen zien is een gebied ter grootte van onze duimen op een armlengte afstand. De rest wordt ingevuld terwijl het brein een stabiele omgeving creëert.”
“Alhoewel je misschien denkt dat je een individu en de kapitein op je eigen schip bent, worden veel processen gecontroleerd door mensen om je heen en je omgeving,” vervolgde hij.
Professor Hood leidt de gesprekken met betrekking tot de traditionele kerstlezingen die het Koninklijk Instituut zal geven. Deze werden voor het eerst verzorgd in 1825 en wel door Michael Faraday. De lezingen zijn een jaarlijks terugkerend fenomeen met uitzondering van een onderbreking tijdens de Tweede Wereldoorlog.
“Ik garandeer dat mensen na mijn lezing bij zichzelf te rade gaan of ze hun brein ooit nog kunnen vertrouwen,” zei Hood tot besluit.
Bron: News.com.au






Canadese oud-minister Paul Hellyer ontmaskert duistere ‘cabal’: “Amerika is in groot gevaar”
Zijn graancirkels boodschappen uit een verre toekomst? Natuurkundige komt tot opvallende conclusies
Bill Gates krijgt groen licht om de zon te blokkeren
Wethouder Zeewolde de laan uitgestuurd na coronakritiek: ‘Vragen stellen is verboden in Nederland’
Voedselfabrikanten stoppen met E-nummer dat kanker kan veroorzaken. Zo hebben ze u jarenlang vergiftigd
2 bewoners Noors verzorgingstehuis overleden na coronavaccin, onderzoek ingesteld
Beveiliger Tweede Kamer doet onthulling op radio: ‘Als camera uit is, staan ze nog net niet met elkaar te dansen’
Wie dacht dat het niet gekker – of beter gezegd: kwaadaardiger – kon, komt bedrogen uit
Vreemde wereld van water wordt nog vreemder