De Griekse oud-minister van Financiën Yanis Varoufakis trekt in zijn boek Adults in the Room fel van leer tegen de eurogroep van Jeroen Dijsselbloem.
Toen Varoufakis met voorstellen kwam om de Griekse schulden te verlichten, werden die niet geaccepteerd.
In plaats van debatten of tegenargumenten kreeg hij ijskoude minachting. Er werd niet naar hem geluisterd. “Ik had net zo goed de tekst van het Zweedse volkslied kunnen citeren,” zei hij.
Achterbakse opportunist
In het boek haalt de oud-minister vernietigend uit naar vrijwel alle landen en regeringsleiders.
Voorzitter van de eurogroep Jeroen Dijsselbloem (PvdA) komt in het boek over als een gluiperige, schijnheilige en achterbakse opportunist.
De lieden onder leiding van Dijsselbloem wisten volgens Varoufakis maar al te goed dat hun beleid zou uitlopen op een catastrofe voor Griekenland. “Hoe ik dat weet? Omdat ze het mij verteld hebben,” zei hij.
Bescherming van de toplaag
“Natuurlijk weten we dat bezuinigingsmaatregelen niet werken (voor Griekenland, wel voor de banken),” vervolgde hij.
De Europese schuldeisers zagen het terugbetalen van de schulden niet als prioriteit, het was toch hun geld niet. Wat voor hen telde was hun autoriteit.
Die werd uitgedaagd door de partij van Varoufakis. Het was niet zozeer een afstraffing van de Grieken, maar een bescherming van de toplaag.
Media
Varoufakis is ook zeer kritisch over de rol die de mainstream media in dit geheel speelden en nog steeds spelen.
Uiteindelijk stemde de Griekse regering in met de eisen van de trojka, waarmee de Syriza-partij zo goed als alle beloften aan zijn kiezers brak.
Beangstigend
Het verschil tussen wat politici zeggen achter gesloten deuren en voor de camera’s is ijzingwekkend en zonder meer beangstigend, klinkt het nog.
In onderstaande video gaat Varoufakis dieper in op zijn strijd tegen het Europese establishment:






Charlie Hebdo wordt gedrukt door de Rothschilds
WEF-pion Hoekstra laat boeren stikken: ‘CDA werkt keihard om The Great Reset te implementeren’
Rechtszaak tegen Belastingdienst: ‘Belastingbetaler financiert organisatie die misdrijven tegen menselijkheid pleegt’
“We dreigen in Europa af te glijden naar neofascistische toestanden”
Europarlementslid maakt overstap naar FVD: ‘Enige partij die inziet dat er geen pandemie of covidcrisis is’
Ophef over vaccinatiespelletje voor kinderen in Israël: ‘Dit is zo walgelijk’
Hoe miljardair George Soros al decennia chaos creëert
WEF-minister Brekelmans wil dat aanschaf van droneradars versneld wordt goedgekeurd en plots verschijnen er drones
Zo. Gouverneur Florida ondertekent decreet: vaccinatiepaspoorten verboden, coronaprik vrijwillig