Donald Trump zei dat hij overtuigend bewijs heeft gezien dat Covid-19 afkomstig is uit een wetenschappelijk laboratorium in de Chinese stad Wuhan, schrijft de Financial Times.
Trump zei op een persconferentie tegen journalisten dat hij er vrijwel zeker van is dat het Wuhan Instituut voor Virologie de oorsprong van de virusuitbraak is.
De president wilde verder niet ingaan op details omdat het onderzoek naar het lab nog loopt. “Ik mag hier niets over zeggen.”
Met opzet
“Het is vreselijk wat er is gebeurd,” zei Trump. “Of ze hebben een fout gemaakt, of het begon als een fout en daarna hebben ze er nog één gemaakt. Of deed iemand iets met opzet?”
Het nieuwe coronavirus dook in Wuhan eind vorig jaar voor het eerst op. De stad ging twee maanden in lockdown om verdere verspreiding tegen te gaan.
Tijdens de persconferentie zei Trump dat zijn regering de herkomst van het virus nog onderzoekt.
‘Wereldgezondheidsorganisatie moet zich schamen’
“We onderzoeken waar het precies vandaan is gekomen en hoe dit is gebeurd,” zei hij, toevoegende dat we de uitkomsten binnenkort kunnen verwachten.
China heeft ontkend dat het virus afkomstig is uit het lab.
Trump zei ook dat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zich moet schamen omdat het instituut ‘lijkt te fungeren als de pr-dienst van China’.
[FT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Schildpadden communiceren met elkaar voor ze geboren worden
80 procent van de coronapatiënten was gevaccineerd, blijkt uit cijfers van het RIVM
Trump wéét dat 9/11 inside job was. Waarom liegt hij en geeft hij Afghanistan de schuld?
De VVD in Friesland is het helemaal zat: partij van Rutte ‘staat op het punt van imploderen’
Maak kennis met de UFO-groep die claimt via een poort te praten met aliens
Kijk: Gideon van Meijeren zet justitieminister in 6 minuten volledig klem
Bekijk hier het veelbesproken interview met Poetin
Advertentietest Mislukt – Maar Onze Strijd Voor Vrijheid Is Nog Niet Voorbij
Zorgen over chemische stoffen in zonnebrandcrème: toezichthouder onder vuur