Op social media circuleren beelden die in maart 2020 zijn gemaakt van de Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern. Ze ontkende toen geruchten over een op handen zijnde lockdown om het coronavirus te bestrijden. Die lockdown kwam er toch.
“We delen elke dag de meest actuele informatie met u. U kunt ons vertrouwen als informatiebron,” zei Ardern in Rotorua tegen journalisten. “Voelt u zich vrij om covid19.govt.nz te bezoeken, negeer al het andere. Wij zijn uw enige bron van waarheid.”
Jacinda Ardern “Unless you hear it from us it is not the truth”
Source: https://t.co/PQ0SFI7ynk pic.twitter.com/HI35ytGLWS— Wittgenstein (@backtolife_2023) July 24, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Korrel zout
“Neem al het andere wat u ziet met een korrel zout,” aldus de premier. Ze zei ook dat misinformatie ‘de paniek aanwakkert’.
“Als u dat soort berichten ziet, onthoud dan dat het niet de waarheid is, tenzij u het van ons hoort,” zei Ardern. “Nieuw-Zeelanders moeten zich voorbereiden, maar raak niet in paniek.”
Dictator
Enkele dagen nadat ze de pers te woord had gestaan, kondigde ze aan dat het land op slot zou gaan. Die eerste lockdown, van 26 maart tot 3 april, was overigens onwettig, oordeelde het hooggerechtshof van Nieuw-Zeeland.
“Jacinda Ardern is een dictator,” schrijft Avi Yemini van Rebel News. Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons spreekt van censuur: “Alleen wat de overheid u vertelt, is de waarheid. Alles wat je van een ander hoort, is niet de waarheid.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ontdek hoe de ‘agroreuzen’ worden aangestuurd
BlackRock-baas: in landen waar de bevolking krimpt zijn mensen veel makkelijker te vervangen door machines
Kabinet gaat ambtsberichten niet langer publiceren: ‘En dan verbaasd zijn als mensen geen vertrouwen meer hebben’
Pfizer stuurt ‘meest zieke tweet van de 21e eeuw’ de wereld in
De schokkende waarheid over het World Economic Forum, het is erger dan je denkt
Graancirkelbezoekers Wiltshire gevraagd om toegangspas te kopen
Robert F. Kennedy jr. gaat los op Bill Gates: ‘Dit heeft hij op z’n kerfstok’
Van Agt: “Israëlische premier Netanyahu is oorlogsmisdadiger die vervolgd moet worden”
4470 mensen doen aangifte tegen Rutte wegens deelname aan criminele organisatie